Քաղաքական 11:30 28/09/2013
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության ազգային տոնի կապակցությամբ, այսօր այցելել է Հայաստանի Հանրապետությունում ՉԺՀ դեսպանատուն: Հանրապետության ղեկավարը ՉԺՀ կազմավորման 64-րդ տարեդարձի կապակցությամբ հայ ժողովրդի և անձամբ իր անունից շնորհավորել է դեսպան Թիան Չանչունին և դեսպանատան անձնակազմին, ի դեմս նրանց նաև Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, Սերժ Սարգսյանը խնդրել է դեսպանին իր ջերմ շնորհավորանքն ու լավագույն բարեմաղթանքները փոխանցել ՉԺՀ Նախագահ Սի Ծինփինին և հաջողություններ է մաղթել բարեկամ Չինաստանին՝ տարբեր ոլորտներում երկրի զարգացման ուղղությամբ հաստատուն առաջընթացի գործում:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և դեսպան Թիան Չանչունը երկուստեք ընդգծել են, որ հայ-չինական բարձր մակարդակի հարաբերություններն ամուր հիմք են միջպետական երկկողմ կապերն առավել ամրապնդելու և փոխշահավետ համագործակցությունը զարգացնելու գործում:

Политика 12:12 28/09/2013
В связи с Национальным праздником Китайской Народной Республики президент Армении Серж Саргсян посетил посольство Китая в Армении. Глава государства от имени армянского народа и от себя лично поздравил посла Тиана Чанчуна и сотрудников посольства и в их лице весь дружественный китайский народ с 64-й годовщиной образования КНР.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, Серж Саргсян попросил посла передать теплые поздравления и наилучшие пожелания председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину, а также пожелал успехов дружественному Китаю в деле развития страны в разных сферах.
Президент Саргсян и посол подчеркнули, что армяно-китайские отношения на высшем уровне являются прочной основой для еще большего укрепления межгосударственных двусторонних связей и развития взаимовыгодного сотрудничества.