Քաղաքական 11:30 28/09/2013
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության ազգային տոնի կապակցությամբ, այսօր այցելել է Հայաստանի Հանրապետությունում ՉԺՀ դեսպանատուն: Հանրապետության ղեկավարը ՉԺՀ կազմավորման 64-րդ տարեդարձի կապակցությամբ հայ ժողովրդի և անձամբ իր անունից շնորհավորել է դեսպան Թիան Չանչունին և դեսպանատան անձնակազմին, ի դեմս նրանց նաև Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, Սերժ Սարգսյանը խնդրել է դեսպանին իր ջերմ շնորհավորանքն ու լավագույն բարեմաղթանքները փոխանցել ՉԺՀ Նախագահ Սի Ծինփինին և հաջողություններ է մաղթել բարեկամ Չինաստանին՝ տարբեր ոլորտներում երկրի զարգացման ուղղությամբ հաստատուն առաջընթացի գործում:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և դեսպան Թիան Չանչունը երկուստեք ընդգծել են, որ հայ-չինական բարձր մակարդակի հարաբերություններն ամուր հիմք են միջպետական երկկողմ կապերն առավել ամրապնդելու և փոխշահավետ համագործակցությունը զարգացնելու գործում:

Politics 14:08 28/09/2013
President Serzh Sargsyan visited the embassy of China in Yerevan on occasion of the national holiday of China. On behalf of the people of Armenia and his own behalf, the President congratulated ambassador Tian Changchun, the embassy staff and the friendly people of China on the 64th anniversary of the People’s Republic of China.
Serzh Sargsyan asked the ambassador to convey his warm wishes and congratulations to Chinese President Xi Jinping and wished success to friendly China in its steady progress and development in various areas.
President Serzh Sargsyan and ambassador Tian Changchun concurred that the high-level Armenian-Chinese relations constitute a solid base for strengthening the interstate relations and developing the mutually beneficial cooperation, the presidential press service reports.