«Նման հարց չենք քննարկել». Հովհաննես Սահակյանն իր` Պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ նշանակվելու մասին
«Մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն` ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, Պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանի` ՀՀ վճռաբեկ դատարանի նախագահ նշանակվելու դեպքում նրան կփոխարինի մեկ այլ ՀՀԿ-ական պատգամավոր` Հովհաննես Սահակյանը:
«168 ժամ»-ը փորձել է այս հարցը ճշտել հենց Հ. Սահակյանից: Վերջինս ասել է.«Այո, մամուլում են շրջանառվում, իսկ մենք նման հարց չենք քննարկել, նման խնդիր չկա»: Հարցին, թե ցանկություն չունի՞ զբաղեցնել Պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնը, Հ. Սահակյանը պատասխանել է.«Ցանկությունը կարող է ավելի նեղ կամ լայն լինել: Չեմ կարծում, թե պաշտոնի գնալը ցանկությունով պետք է լինի»:

Пресса дня 10:44 01/10/2013
«168 жам»: Вопрос назначения О.Саакяна главой комиссии НС по государственно-правовым пока не обсуждался
Согласно распространенной СМИ информации, после назначения председателя постоянной комиссии парламента по государственно-правовым вопросам Давида Арутюняна главой Кассационного суда Армении, на этой должности его заменит депутат от фракции Республиканской партии Армении Ованнес Саакян. Об этом пишет газета «168 жам».
Корреспондент издания попытался уточнить это у самого Ованнеса Саакяна. «Да разговоры об этом муссируются в прессе, однако мы этот вопрос не обсуждали, такой задачи нет», - сказал О.Саакян. На вопрос о том, хочет ли депутат занять место главы постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам, О.Саакян ответил: «Желание может быть большим или маленьким, однако, на мой взгляд, назначение на должность бывает не по желанию».