Ազգային ժողովն այսօր կընդունի համաներման որոշումը
Համաներման առաջարկի քննարկումը հասել է հարցուպատասխանի փուլին և կշարունակվի այսօր: Ամենայն հավանականությամբ, արդեն այսօր պատգամավորները քվեարկությամբ կընդունեն որոշումը. գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
«Ըստ ԱԺ կանոնակարգ օրենքի 90 հոդվածի 7-րդ կետի, Ազգային ժողովի նախագահը համաներում հայտարարելու մասին Ազգային ժողովի որոշումը ստորագրում և հրապարակում է 24 ժամվա ընթացքում, եթե այդ որոշմամբ այլ ժամկետ սահմանված չէ:
Քանի որ այլ ժամկետ սահմանված չէ, նշանակում է, 24 ժամվա ընթացքում որոշման հրապարակումից անմիջապես հետո այն արդեն ուժի մեջ է մտնում: Այսինքն, բոլոր ազատազրկվածներին, ում վրա տարածվում է համաներումը. պետք է անմիջապես սկսեն ազատ արձակել: Ազատ արձակման պրոցեսը կշարունակվի մինչև 2013 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ»:

Daily press 10:27 02/10/2013
The discussion of the proposal of amnesty in parliament has reached the question-and-answer phase, and will continue today. In all probability, today the MPs will vote to adopt the decision, Haykakan Zhamanak reports.
According to the NA Rules of Procedure, the National Assembly speaker signs and makes public the parliament’s decision on amnesty within 24 hours. All prisoners to whom the amnesty extends are to be released immediately. The prisoners’ release process will run until December 31, 2013, inclusive.