Քաղաքական 12:53 03/10/2013
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Հայաստանի Հանրապետության դատախազություն և կոլեգիայի անդամներին ներկայացրել նորանշանակ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանին: Այս մասին տեղեկացնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հանրապետության նախագահը շնորհավորել է Գևորգ Կոստանյանին՝ պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ: Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ գլխավոր դատախազն իր նոր մոտեցումներով ու աշխատաոճով, ՀՀ դատախազության աշխատակիցների օժանդակությամբ, կկարողանա արդյունավետորեն լուծել համակարգի առջև դրված խնդիրները:
Նախագահը նաև շնորհակալություն է հայտնել նախկին գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանին՝ երկարամյա աշխատանքի համար, ընդգծելով, որ մեր երկրի դատաիրավական համակարգում Աղվան Հովսեփյանը դեռևս անելիք ունի:

Politics 17:11 03/10/2013
President Serzh Sargsyan today visited the Prosecutor General’s Office and introduced newly appointed Prosecutor General Gevorg Kostanyan to the Board.
The President congratulated Kostanyan on his appointment and wished him every success. Serzh Sargsyan expressed hope that through his new approaches and work style the new Prosecutor General – with the assistance of the employees of the Prosecutor’s Office – will be able to efficiently fulfill all tasks set before the body.
The President also thanked former Prosecutor General Aghvan Hovsepyan for his year-long work and underlined that Aghvan Hovsepyan still has much to do in our country’s judicial and legal system, the presidential press service reports.