Վահան Հարությունյան. «Էյր Արմենիա»-ն շուտով ևս երկու օդանավ ձեռք կբերի
«Ստորգրված են պայմանագրեր, և մոտ ժամանակներս ակնկալվում է ևս երկու օդանավերի ժամանումը»,-Panorama.am-ին այս մասին հայտնեց ընկերության համասեփականատեր Վահան Հարությունյանը:
Նա հաստատեց տեղեկությունները, որ ընկերության վարձակալած օդանավերից մեկը` Boeing 737 արդեն ժամանել է Երևան: Վարձակալման մանրամասները ընկերության համասեփականատերը չհրապարակեց` առևտրային գաղտնիք են:
«Չվերթները իրականացվելու են ձմեռային չվացուցակի առաջին օրվանից՝ հոկտեմբերի 27-ից: Առաջին կանոնավոր չվերթն իրականացվելու է Մոսկվայի ուղղությամբ»,-ասաց Վ. Հարությունյանը, ավելացնելով, որ մյուս ուղղություններով չվերթների մեկնարկի մասին իրենք կհայտարարեն:
Հիշեցնենք, որ Քաղավիացիայի գլխավոր վարչությունը թույլտվություն էր տրամադրել այս ընկերությանը մի քանի ուղղություններով` Մոսկվա, Սոչի, Սամարա, Ռոստով, Կրասնոդար և Սանկտ Պետերբուրգ չվերթներ իրկանացնելու համար:

Экономика 14:59 05/10/2013
Авиакомпания Air Armenia в ближайшее время приобретет еще два самолета. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил совладелец авиакомпании Ваан Арутюнян.
«Подписаны договоры, и в ближайшее время ожидается прибытие еще двух самолетов», – сказал он.
При этом Ваан Арутюнян подтвердил информацию о том, что ранее авиакомпания арендовала самолет Boeing 737. По его словам, Air Armenia с 27 октября начнет осуществлять ежедневные рейсы Ереван-Москва.
Стоит отметить, что Главное управление гражданской авиации (ГУГА) Армении дало Air Armenia разрешение на осуществление рейсов по следующим направлениям: Москва, Санкт-Петербург, Краснодар, Сочи, Ростов-на-Дону, Самара.