Հասարակություն 11:30 07/10/2013
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նոր հաջողություններ Ձեր պետական ծառայության մեջ` ի նպաստ Ռուսաստանի Դաշնության բարգավաճման: Ձեր անվան հետ անքակտելիորեն կապված են Ռուսաստանի Դաշնությունում մասշտաբային բարեփոխումները, ինչն անկասկած նպաստել է միջազգային ասպարեզում նրա դիրքի հետագա ամրապնդմանը:
Կցանկանայի հատուկ նշել Ձեր անձնական ներդրումը հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցության ամրապնդման գործում և ընդգծել մեր միջև ձևավորված անձնական վստահելի հարաբերությունների կարևորությունը, որոնց շնորհիվ երկկողմ գործընկերության օրակարգն առաջընթաց զարգանում է և հարստանում կարևորագույն պայմանավորվածություններով քաղաքական ոլորտում, ինչպես նաև համատեղ ծրագրերով՝ առևտրատնտեսական, գիտատեխնիկական և մշակութային-հումանիտար բնագավառներում:
Մեր պետությունների կառուցողական համագործակցությունը միջազգային և տարածաշրջանային ընդգրկուն օրակարգի, ՀԱՊԿ-ի և ԱՊՀ-ի, եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացների և այլ բազմակողմ ձևաչափերի շրջանակներում ավելի լայն հնարավորություններ է ընձեռնում ռազմավարական գործընկերության համակողմանի զարգացման համար:
Վստահ եմ, որ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացումը, մեր համատեղ նախաձեռնությունները հետագայում ևս կնպաստեն մեր երկրների եղբայրական ժողովուրդների բարեկամության սերտացմանը, կծառայեն տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության ամրապնդմանը:
Սրտանց մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, երջանկություն, բարօրություն և նոր հաջողություններ»:

Политика 11:50 07/10/2013
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание президенту Российской Федерации Владимиру Путину по случаю дня рождения. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Уважаемый Владимир Владимирович!
Сердечно поздравляю Вас с Днем рождения!
Желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов в Вашем государственном служении во благо процветания Российской Федерации. С Вашим именем неразрывно связаны масштабные преобразования в Российской Федерации, что безусловно способствовало дальнейшему упрочению ее позиций на международной арене.
Хотел бы особо отметить Ваш личный вклад в укрепление армяно-российского союзнического взаимодействия и подчеркнуть значимость сложившихся между нами личных доверительных отношений, благодаря которым повестка двустороннего партнерства поступательно развивается и обогащается важнейшими договоренностями в политической области, а также совместными проектами в торгово-экономической, научно-технической и культурно-гуманитарной сферах.
Конструктивное сотрудничество наших государств по широкому кругу международной и региональной повестки дня, в рамках ОДКБ и СНГ, евразийских интеграционных процессов и других многосторонних форматов предоставляет еще более широкие возможности для всестороннего развития стратегического партнерства.
Уверен, что последовательная реализация достигнутых договоренностей, наши совместные инициативы будут и далее содействовать упрочению дружбы братских народов наших стран, служить укреплению региональной стабильности и безопасности.