Տիգրան Առաքելյանի ու մյուսների գործով վճիռը կհրապարակվի հոկտեմբերի 14-ին
Այսօր Վերաքննիչ քրեական գործերով դատարանում շարունակված ՀԱԿ ակտիվիստներ Տիգրան Առաքելյանի, Սարգիս Գևորգյանի, Արտակ Կարապետյանի ու Դավիթ Քիրամիջյանի գործով դատական նիստում կողմերի ճառերից հետո նիստը նախագահող դատավոր Եվա Դարբինյանը հայտարարեց, որ դատարանն անցնում է խորհրդակցական սենյակ և վճիռը կհրապարակվի հոկտեմբերի 14-ին:
Մինչ այդ իրեն տրված վերջին խոսքի ժամանակ Տիգրան Առաքելյանը դատարանին ՀՀ անկախության 22-րդ ամյակի կապակցությամբ քրեական դատավարության օրենսգիրք նվիրեց: «Առանց որևէ ենթատեքստի եմ նվիրում», -ժպտալով նկատեց Առաքելյանը:

Суд огласит приговор по делу молодых активистов АНК 14 октября
Сегодня Апелляционный суд Армении продолжил судебное заседание по делу осужденных ранее молодых активистов оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК) – Тиграна Аракеляна, Артака Карапетяна, Саркиса Геворкяна и Давида Кирамиджяна. После того, как стороны выступили с речью, председседательствующая судья Ева Дарбинян заявила, что суд удаляется в совещательную комнату для постановления приговора, который будет оглашен 14 октября.
До этого Тигран Аракелян подарил суду Уголовно-процессуальный кодекс по случаю 22-летия провозглашения независимости Армении. «Я дарю его безо всякого подтекста»,–улыбаясь отметил активист.