Gallup. ադրբեջանցիների 32%-ը տանել չի կարողանում իր աշխատանքը
Gallup hասարակական կարծիքի ամերիկյան ինստիտուտի կողմից 2011-2012թթ. աշխարհի 142 երկրներում անցկացված հետազոտության տվյալների համաձայն` ադրբեջանցիների 32%-ն ատում են իրենց աշխատանքները: Տվյալները տեղակայված են կազմակերպության կայքում:
Հետազոտության համաձայն` ամբողջ աշխարհում մարդկանց միայն 13%-ն է սիրում իրենց աշխատանքը, 63% -ն այդքան էլ մոտիվացված չէ, իսկ 24%-ն ատում են իրենց աշխատանքը:
Gallup-ը նշում է, որ իրենց աշխատանքին նվիրված ամենաշատ մարդիկ Հյուսիսային Ամերիկայում են`29%, հետո Նոր Զելանդիայում և Ավստրալիայում` 24%: Իրենց աշխատանքը չսիրող մարդկանց ամենամեծ տոկոսը Միջին Ասիայում և Հյուսիսային Աֆրիկայում է` համապատասխանաբար 35% և 33%:
Նախկին Խորհրդային երկրներից հետազոտության մեջ ընդգրկվել են Ղազախստանը, Մոլդովան, Ռուսաստանը, Ուկրաինան, Բելառուսը և Ադրբեջանը: Ադրբեջանում բնակչության ընդամենը 5%-ն է նվիրված իր աշխատանքին: Դա ԱՊՀ երկրների շարքում ամենավատ ցուցանիշն է:
Իրենց աշխատանքն ատում են բելառուսների 33%-ը, ադրբեջանցիների 32%-ը, ղազախների 28%-ը, ուկրաինացիների 23%-ը, ռուսների 19%-ը և մոլդովացիների 16%-ը:

Society 18:27 14/10/2013
Only 13% of employees worldwide are engaged at work, according to Gallup's new 142-country study on the State of the Global Workplace in 2011-2012. 32% Azerbaijanis hate their work. The data are placed on the site of the organization.
According to the study only 13% of people all over the world love their work, 63% are not that motivated and 24% are not pleased with their work.
Gallup notes that most of the people that are dedicated to their work live in North America – 29%, 24% live in New Zealand and Australia. The largest percentage of people that doesn’t like their job lives in Middle Asia and North Africa – 35% and 33%.
Among the post Soviet countries Kazakhstan, Moldova, Ukraine, Belorussia and Azerbaijan are included. Only 5% of the Azerbaijani population is satisfied with their work. This is the worst indicator among the CIS countries.
33% of the Belorussian population, 32% of Azerbaijani population, 28% of Kazakhstan, 23% of Ukrainian, 19% of Russian and 16% of Moldovan population hate their work.