Առողջություն 11:17 14/10/2013
Հակառակորդի դիպուկահարի կիրակոցից վիրավորված Հայկ Քոսակյանի կյանքին վտանգ չի սպառնում: Նրան բուժող վիրաբույժ Համլետ Պետրոսյանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ մի քանի օրից Հ. Քոսակյանը դուրս կգրվի:
«Հրազենային վիրավորումից հետո կրծքավանդակի հետին պատում գնդակ էր մնացել: Փոքրիկ վիրահատություն ենք արել, հեռացրել, բուժում ենք նշանակել, հիմա պառկած է, ընդհանուր վիճակը լավ է»,-ասաց Բերդի քաղաքային հիվանդանոցի վիրաբույժը:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 12-ին, կեսօրին, հակառակորդը հայ-ադրբեջանական սահմանի Ներքին Կարմրաղբյուրի հատվածում, դիպուկահար հրացանից կրակ է բացել դաշտում աշխատող գյուղացիների, այդ թվում` «ՈւԱԶ» մակնիշի մեքենայի ուղղությամբ:
Դիպուկահարների կողմից արձակված գնդակից, Նավուր գյուղի բնակիչ Հայկ Ստեփանի Քոսակյանը (1983թ.) կրծքավանդակի հետին պատին վիրավորում էր ստացել:
Ներքին Կարմիրաղբյուրի գյուղապետ Մանվել Կամենդատյանը Panorama.am-ին ասաց, որ հաջորդ օրերին կրակոցները չեն շարունակվել, այսօր արդեն ամեն ինչ գյուղում հանդարտ է:

Общество 11:54 14/10/2013
Жизни жителя села Навур Тавушской области Армении Айка Косакяна, раненого азербайджанским снайпером, ничего не угрожает. Как сообщил Panorama.am его лечащий врач Гамлет Петросян, Айка Косакяна выпишут через несколько дней.
«Выпущенная снайпером пуля застряла в задней поверхности грудной клетки. Мы провели небольшую операцию, извлекли пулю, назначили лечение. В настоящее время состояние его здоровья оценивается как хорошее», – сказал врач городской больницы Берда.
Напомним, в полдень 12 октября на участке Неркин Кармирахпюр Тавушской области армяно-азербайджанской границы противник открыл огонь из снайперского оружия в направлении работающих на поле жителей, в том числе и автомобиля марки «УАЗ». От выпущенной снайперами пули получил ранение в области грудной клетки житель села Навур Айк Степанович Косакян, 1983 года рождения.
Как сообщил Panorama.am староста села Неркин Кармирахпюр Манвел Камендатян, сегодня ситуация в селе спокойная, новых случаев обстрела территории противником не зафиксировано.