Քաղաքական 14:17 23/10/2013
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 23-24-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Բելգիայի Թագավորություն՝ Բրյուսելում մասնակցելու Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) գագաթաժողովին:
Կառավարության տտեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, այցի շրջանակում նախատեսվում է պայմանագրի ստորագրում Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության և «Գլոբալ Մեդիքալ Սոլյուշնս» («Global medical solutions») փակ բաժնետիրական ընկերության միջև:
Վարչապետի գլխավորած կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը, Հայաստանի Ազգային մրցունակության հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արման Խաչատուրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Политика 14:46 23/10/2013
Армянская делегация во главе с премьер-министром РА Тиграном Саркисяном 23-24 октября с рабочим визитом отправится в Брюссель для участия в саммите Европейской народной партии (ЕНП). Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Согласно информации, в ходе визита планируется подписание соглашения между правительством РА, министерством экономики Армении и ЗАО Global Medical Solutions.
В состав возглавляемой премьером правительственной делегации вошли министр-руководитель аппарата правительства Ваче Габриелян, министр экономики Ваграм Аванесян, министр образования и науки Армен Ашотян, депутат парламента Артак Закарян и исполнительный директор Фонда национальной конкурентоспособности Армении Арман Хачатрян и другие должностные лица.