Օրվա մամուլ 09:13 25/10/2013
Սերժ Սարգսյանին հարց տալու նախորդ օրը Զարուհի Փոստանջյանը ԵԽԽՎ պլենար նիստի ժամանակ որոշած է եղել «ջախջախիչ» հակապուտինյան հարց տալ ՌԴ Պետդումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինին, սակայն չի տվել:
«Հրապարակ»-ը փորձել է ճշտել` ինչու: «ԵՍ Նարիշկինի հետ հանդիպում, զրույց եմ ունեցել, պարզաբանում եմ պահանջել, հրապարակավ հարց չեմ հնչեցրել, որովհետև գտա, որ նպատակահարմար է առանձին իր հետ զրույց ունենամ»,-ասել է Փոստանջյանը: Կհնչեցնեի՞ք այն հարցը, որ չի հնչել, Փոստանջյանը ասել է. «ФСБ-ի հետ կապված խնդրի մասին էր խոսքը»:
Դիտարկմանը, թե ասում են` ռուսական կողմը Ձեզ վրա ճնշում է գործադրել` որ այդ հարցը չտաք, Փոստանջյանը պատասխանել է. «Ո՞վ կարող է ինձ ճնշել, ռուսական կողմին ես եմ ճնշել, նույնիսկ կարծում եմ` բողոք են ներկայացրել Դավիթ Հարությունյանին, որ ես նման զրույց եմ տարել իրենց հետ: Հետո էլ` ինքս եմ որոշում` հարց տա, թե ոչ»:

«Грапарак»: Постанджян собиралась задать в ПАСЕ «разгромный» вопрос Нарышкину
Заруи Постандян на следующий день после того как во время пленарного заседания ПАСЕ задала вопрос президенту Армении Сержу Саргсяну намеревалась задать «разгромный» антипутинский вопрос председателю Госдумы России Сергею Нарышкину, однако так и не сделала этого. Об этом пишет газета «Грапарак».
Издание попыталось выяснить причину. «Я встретилась с Нарышкиным, побеседовала с ним, потребовала разъяснения, публично не задала вопроса, поскольку посчитала более целесообразным побеседовать с ним отдельно», - сказала З.Постанджян. На просьбу корреспондента газеты озвучить так и незаданный вопрос, Постанджян заявила, что речь идет о «вопросе, касающемся ФСБ».
На замечание о том, что муссируются слухи о давлении российской стороны на нее, чтобы вопрос не был озвучен, Заруи Постанджян ответила: «Кто может оказать на меня давление? Это российская сторона была под моим давлением, даже думаю, что они пожаловались Давиду Арутюняну на то, что я вела с ними подобную беседу. И потом, я сама решаю, задавать вопрос или нет».