Քաղաքական 11:13 28/10/2013
Ստրասբուրգում մեկնարկում են ԵԽ տեղական և տարածաշրջանային իշխանությունների կոնգրեսի 25-րդ նստաշրջանի աշխատանքները
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանն այսօր մեկնել է Ստրասբուրգ` մասնակցելու Եվրոպայի խորհրդի տեղական և տարածաշրջանային իշխանությունների կոնգրեսի 25-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին: Կոնգրեսի լիագումար նիստում Ա. Գևորգյանը ԵԽ Նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության անունից հանդես կգա ելույթով: Այս մասին հայտնում են տարածքային կառավարման նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նախատեսվում են նաև փոխվարչապետի երկկողմ հանդիպումները Եվրոպայի խորհրդի ղեկավարության, Եվրոպայի խորհրդի տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների կոնգրեսում Հայաստանի զեկուցողների, ինչպես նաև Եվրոպայի խորհրդի Մարդկանց շահագործման (թրաֆիքինգի) դեմ պայքարի փորձագիտական խմբի ղեկավարների հետ:

Общество 11:30 28/10/2013
Вице-премьер Армении в Страсбурге примет участие в сессии Конгресса местных и региональных властей СЕ
Сегодня вице-премьер Армении, министр территориального управления Армен Геворкян отбыл в Страсбург для участия в 25-й пленарной сессии Конгресса местных и региональных властей Совета Европы. На съезде Армен Геворкян выступит с речью от имени председательства Армении в Комитете министров Совета Европы.
Как сообщает пресс-служба министерства территориального управления Армении, в ходе визита намечены двусторонние встречи вице-премьера с руководством Совета Европы, докладчиками Армении в Конгрессе местных и региональных властей Совета Европы, а также руководителями экспертной группы Совета Европы по борьбе с трафикингом.