Դատախազության համակարգում կադրային մի շարք փոփոխություններ են կատարվել
ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամաններով, ՀՀ դատախազության համակարգում տեղի են ունեցել մի շարք կադրային փոփոխություններ: Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է գլխավոր դատախազության լրատվական ծառայությունից, Լոռու մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Հակոբ Ղարախանյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից`սեփական դիմումի համաձայն: Լոռու մարզի դատախազ է նշանակվել արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Գրիգոր Էլիզբարյանը` ազատվելով Լոռու կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնից:
Արմավիրի մարզի դատախազ է նշանակվել արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Վահագն Մուրադյանը` ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազ է նշանակվել արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արմեն Չիչոյանը` ազատվելով Երևան քաղաքի Մալաթի-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազի տեղակալի պաշտոնից: ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական է նշանակվել Նունե Խաչատրյանը:
ՀՀ գլխավոր դատախազի հանձնարարությամբ` դատախազների թեկնածուների ցուցակի համալրման նպատակով, միաժամանակ տեղի է ունեցել նաև դատախազների թեկնածուների հավակնորդների արտահերթ ստուգում և մասնակիցներից 19 հավակնորդ հաջողությամբ հանձնել է ստուգումը:
Ավելի վաղ Panorama.am-ը տեղեկացրել էր, որ ՀՀ Գլխավոր դատախազության տնտեսական և սեփականության գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ Գրիգոր Նավասարդյանը իր դիմումի համաձայն ազատվել է աշխատանքից:

Право 18:56 29/10/2013
Указом генерального прокурора Армении, в системе прокуратуры Армении произошли кадровые перестановки. Как сообщает пресс-служба генеральной прокуратуры Армении, прокурор Лорийской области, советник юстиции 1 класса Акоп Караханян освобожден от должности согласно собственному заявлению. Прокурором Лорийской области назначен советник юстиции первого класса Григор Элизбарян, ранее занимавший должность военного прокурора Лорийского гарнизона.
Прокурором Армавирской области назначен советник юстиции 1 класса Ваагн Мурадян, ранее занимавший пост старшего прокурора генеральной прокуратуры Армении.
Прокурором ереванского административного района Шенгавит назначен советник юстиции 1 класса Армен Чичоян, ранее занимавший должность прокурора административого района Малатия-Себастия. Советником генерального прокурора Армении назначена Нуне Хачатрян.
Ранее сообщалось, что уволен начальник Управления по делам против имущества и экономической деятельности Генпрокуратуры Армении Григор Навасардян.