Քաղաքական 13:25 30/10/2013
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Լեֆորին:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, հանդիպմանն անդրադարձ է եղել Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերություններին, ԵՄ աջակցությամբ մի շարք ուղղություններով մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումներին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների, ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի ներկայիս վիճակի վերաբերյալ:
Երկուստեք ընդգծվել է հիմնախնդրի խաղաղ և միջազգային սկզբունքների հիման վրա կարգավորմանն ուղղված ջանքերը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների բանակցային ձևաչափում շարունակելու կարևորությունն ու անհրաժեշտությունը:

Политика 13:59 30/10/2013
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял специального представителя Евросоюза по вопросам кризиса на Южном Кавказе и в Грузии Филиппа Лефора. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Согласно информации, в ходе встречи стороны обратились к отношениям Армения-Евросоюз и реализуемым при содействии ЕС реформам в Армении.
Серж Саргсян и Филипп Лефор обменялись мнениями касательно ситуации в регионе и переговорного процесса по урегулированию карабахского конфликта.
Стороны подчеркнули важность и необходимость продолжения усилий сопредседателей МГ ОБСЕ, направленных на мирное урегулирование карабахского конфликта на основе международных принципов.
Спецпредставитель Евросоюза Ф.Лефор представил главе МИД Армении Э.Налбандяну итоги своего визита в Баку