Քաղաքական 17:30 04/11/2013
Ալի Լարիջանի. Հայ-իրանական հարաբերությունների զարգացումը կնպաստի տարածաշրջանում կայունության հաստատմանը
Հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունների զարգացումը էական նշանակություն կունենա տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության հաստատման գործում: Այդ մասին իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ Թեհրանում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանին:
Ինչպես արդեն Panorama.am-ը տեղեկացրել է, հայաստանցի խորհրդարանականների հետ առանձին հանդիպումներ են ունեցել ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամության խորհրդարանական խմբի նախագահ Ալի Քայեդին և Մեջլիսի ազգային անվտանգության և արտաքին քաղաքականության հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ալաէդդին Բորուջերդին:
Բորուջերդի. Պատմության ընթացքում հայերն ու իրանցիները խաղաղ գոյակցել են և մշտապես ունեցել բարեկամական հարաբերություններ

Политика 17:47 04/11/2013
Али Лариджани: Развитие армяно-иранских отношений будет способствовать установлению стабильности в регионе
Развитие армяно-иранских дружественных отношений сыграет ощутимую роль в деле установления мира и стабильности в регионе. Об этом, как передает иранское информагентство «ИСНА», заявил на встрече с членами делегацией Национального Собрания Армении в Тегеране председатель Меджлиса Ирана Али Лариджани.
Ранее Panorama.am сообщал, что армянские парламентарии провели отдельные встречи с председателем парламентской группы дружбы Иран-Армения Али Кайеди, а также председателем комиссии Меджлиса Ирана по вопросам национальной безопасности и внешней политики Алаэддином Боруджерди.