Ադրբեջանում կոչ են արել ծեծի ենթարկել Եվրոպական շարժման առաջնորդին՝ Երևանում հայկական երաժշտության տակ պարելու պատճառով
Երևանում անցկացված միջազգային միջոցառման շրջանակում Ադրբեջանի Եվրոպական շարժման ղեկավար Ռամին Հաջիլիի՝ հայ աղջիկների հետ ռեստորանում պարելու մասին տեսանյութը իրարանցում է առաջացրել Ադրբեջանում:
Ադրբեջանի «Ժամանակակից Մուսավաթ» կուսակցության նախագահ Հաֆիզ Հաջիևը կոչ է արել ծեծի ենթարկել Եվրոպական շարժման առաջնորդին: Նշենք, որ Հաֆիզ Հաջիևը հայտնի է իր տարօրինակ հայտարարություններով, օրինակ, կոչ է արել վճարել 10 հազար եվրո նրան, ով կկտրի Նախիջևանում հայերի ջարդերի մասին պատմող գրքի հեղինակ Աքրամ Այլիսլիի ականջը:
«Moderator.az» կայքին տրված հարցազրույցում նա դատապարտել է Ռամին Հաջիլիի այդ գործողությունը:
«Ռամին Հաջիլին Երևանում կոնյակ է խմել և զվարճացել: Ճիշտ չի լինի նրա նման քայլն անպատիժ թողնել: Իրավապահ մարմինները պետք է այս գործը քննեն և միջոցներ ձեռնարկեն: Ես անձամբ կդիմեմ մեր կուսակցության երիտասարդներին և կհրամայեմ մի լավ ծեծել նրան»,- հայտարարել է Հաջիևը:

Общество 14:51 06/11/2013
В Азербайджане призвали избить лидера Европейского движения, станцевавшего в Ереване под армянскую музыку
Видеоролик, снятый в одном из ресторанов Еревана с участием приехавшего в рамках конференции лидера Европейского движения Азербайджана Рамина Гаджилы, танцующего под армянскую музыку, вызвал переполох у него на родине.
Лидер партии «Современный Мусават» Хафиз Гаджиев, известный своими экстравагантными высказываниями, к примеру, призывом заплатить 10 тысяч евро тому, кто отрежет ухо писателю Акраму Айлисли, написавшему о резне армян в Нахичеване, на сей раз призвал избить лидера Европейского движения Азербайджана.
В интервью сайту «Moderator.az» Хафиз Гаджиев осудил действия Рамина Гаджилы. «Он пил коньяк и развлекался в Ереване. Нельзя такое оставлять безнаказанным. Правоохранительные органы должны расследовать этот инцидент и предпринять соответствующие меры. Я лично обращусь к молодежи из своей партии и прикажу хорошенько избить его», – заявил лидер партии «Современный Мусават».