Ադրբեջանում կոչ են արել ծեծի ենթարկել Եվրոպական շարժման առաջնորդին՝ Երևանում հայկական երաժշտության տակ պարելու պատճառով
Երևանում անցկացված միջազգային միջոցառման շրջանակում Ադրբեջանի Եվրոպական շարժման ղեկավար Ռամին Հաջիլիի՝ հայ աղջիկների հետ ռեստորանում պարելու մասին տեսանյութը իրարանցում է առաջացրել Ադրբեջանում:
Ադրբեջանի «Ժամանակակից Մուսավաթ» կուսակցության նախագահ Հաֆիզ Հաջիևը կոչ է արել ծեծի ենթարկել Եվրոպական շարժման առաջնորդին: Նշենք, որ Հաֆիզ Հաջիևը հայտնի է իր տարօրինակ հայտարարություններով, օրինակ, կոչ է արել վճարել 10 հազար եվրո նրան, ով կկտրի Նախիջևանում հայերի ջարդերի մասին պատմող գրքի հեղինակ Աքրամ Այլիսլիի ականջը:
«Moderator.az» կայքին տրված հարցազրույցում նա դատապարտել է Ռամին Հաջիլիի այդ գործողությունը:
«Ռամին Հաջիլին Երևանում կոնյակ է խմել և զվարճացել: Ճիշտ չի լինի նրա նման քայլն անպատիժ թողնել: Իրավապահ մարմինները պետք է այս գործը քննեն և միջոցներ ձեռնարկեն: Ես անձամբ կդիմեմ մեր կուսակցության երիտասարդներին և կհրամայեմ մի լավ ծեծել նրան»,- հայտարարել է Հաջիևը:

They call to beat European Movement leader in Azerbaijan for dancing under Armenian music in Yerevan
Video footage, shot at a restaurant in Yerevan where Ramin Hajily, the leader of the European Movement of Azerbaijan, who had arrived in Yerevan in the frameworks of a conference, is dancing under the Armenian music, has caused a stir in his homeland.
Hafiz Hajiyev, the leader of "Modern Musavat" party, who is known for his extravagant statements, (for example, he called to pay 10,000 euros to the one who cuts off Azerbaijani writer Akram Aylisli’s ear who had written about the massacre of Armenians in Nakhichevan,) this time has called upon beating the leader of the European Movement of Azerbaijan.
In an interview to “Moderator.az”, Hafiz Hajiyev has condemned Ramin Hajily’s actions. "He drank brandy and had parties in Yerevan. You cannot leave it unpunished. Law enforcement authorities should investigate the incident and take appropriate actions. I will personally appeal to the young people of my party and will order them to beat him," stated the leader of the "Modern Musavat" party.