Վարդան Պետրոսյանի մոտ արնահոսություն է սկսվել. Նա տեղափոխվել է հիվանդանոց
Դերասան Վարդան Պետրոսյանի առողջական վիճակը վատացել է, նրա մոտ արնահոսություն է սկսվել, և այժմ նա տեղափոխվում է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց Վարդան Պետրոսյանի քույրը` տիկին Աշխենը:
«Ինքը բժիշկներին խնդրել էր, որ իրեն տեղափոխեն տուն, բայց երեկ երեկոյան նրա առողջական վիճակը վատացել է, արնահոսություն է սկսվել մոտը և շտապօգնության մասնագետներն ասել են, որ պետք է հոսպիտալացնել: Այժմ նրան տեղափոխում են հիվանդանոց», - ասաց մեր զրուցակիցը` հերքելով լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկությունը, թե Պետրոսյանին ձերբակալել են:
Նա նաև ասաց, որ Վարդան Պետրոսյանը երեկ որպես վկա հարցաքննվելու ծանուցագիր է ստացել, բայց այսօր իրեն ուղղակի բանավոր տեղյակ են պահել, որ կա իրեն ձերբակալելու որոշում: Քույրը նաև ասաց, որ նրա առողջական վիճակն այնպիսի է, որ նա կմնա հիվանդանոցում:
Ավելի վաղ Panorama.am-ը տեղեկացրել էր, որ հոկտեմբերի 20-ին Եղվարդ-Երևան ճանապարհի 2-րդ կմ-ին դերասան Վարդան Պետրոսյանի վարած «ԲՄՎ-320» և «ՎԱԶ-2121» մակնիշի մեքենաների բախման հետևանքով մահվան ելքով վթար էր տեղի ունեցել:
Նշենք, որ վթարի հետևանքով դերասան Վարդան Պետրոսյանը տեղափոխվել էր «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն: Բացի Պետրոսյանից, վթարի հետևանքով ծանր վնասվածքներով հիվանդանոցներ էր տեղափոխվել ևս 6 մարդ ևս. «Վազ 2121» մակնիշի մեքենայի ուղևորներից հորեղբոր որդիներ Էդգար և Էդուարդ Հակոբյանները մահացել էին:
Դեպքի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով՝ «Ավտոմեքենա կամ մեխանիկական այլ տրանսպորտային միջոց վարող անձի կողմից ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը որն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի մարդու մահ»: Այս արարքը ՀՀ Քրեական օրենսգրքով պատժվում է ազատազրկմամբ` 4-ից 10-ը տարի ժամկետով` որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու կամ որոշակի գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքից զրկելով` առավելագույնը երեք տարի ժամկետով: Նախաքննական մարմինը որոշում էր ընդունել ձերբակալել Վարդան Պետրոսյանին:

Общество 13:08 06/11/2013
Состояние здоровья актера Вардана Петросяна ухудшилось, у него началось кровотечение и сейчас актера госпитализируют в медцентр «Эребуни». Об этом Panorama.am сообщила сестра В. Петросяна.
«Он попросил врачей, чтобы его перевели домой, однако вчера вечером состояние здоровья ухудшилось. После того как у него началось кровотечение, специалисты „Скорой помощи” рекомендовали госпитализировать его. Сейчас его переводят в больницу»,– заявила она, опровергая муссируемые в прессе сведения о задержании актера.
По словам сестры пародиста, накануне Вардан Петросян получил повестку о вызове на допрос в качестве свидетеля, но сегодня его устно известили, что принято решение о его задержании.
Ранее Panorama.am сообщал, что 20 октября, в районе 22:10 по местному времени, на 2-м километре автодороги Егвард-Ереван столкнулись автомобили «ВАЗ-21214» и «BMW-320», в результате чего водитель «ВАЗ-21214» и шестеро пассажиров с телесными повреждениями были госпитализированы в больницу, где двое из пассажиров – Эдгар и Эдуард Акопяны – скончались.
По факту ДТП было возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч.3 ст.242 Уголовного кодекса Армении (Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух и более человек; наказывается лишением свободы на срок от четырех до десяти лет с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок не свыше трех лет). Орган, осуществляющий предварительное следствие, принял решение о задержании актера.