Քաղաքական 16:52 19/11/2013
Վիեննայում Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի ու Իլհամ Ալիևի հանդիպումը քիչ առաջ ավարտվել է: Այս մասին Twitter-ի իր էջում գրառում է թողել ՀՀ նախագահի մամլո խոսնակ Արման Սաղաթելյանը:
Նա միաժամանակ տեղեկացրել է, որ հանդիպման արդյունքների վերաբերյալ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները քիչ անց հանդես կգան հայտարարությամբ:
«Ավարտվել է նախագահներ Սարգսյանի եւ Ալիեւի հանդիպումը, համանախագահների մամլո հաղորդագրությունը կհրապարակվի շուտով»,- գրել է նա:
Մինչ այդ տեղեկացրել էինք, որ նախագահները նախ ունեցել են երկկողմ առանձնազրույց, որից հետո նրանց միացել են նաև համանախագահները:

Политика 17:27 19/11/2013
Чуть ранее в Вене завершилась встреча президентов Армении и Азербайджана Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева. Об этом пишет пресс-секретарь главы армянского государства Арман Сагателян в своем микроблоге в Twitter.
Вместе с тем, он сообщил, что позднее сопредседатели Минской группы ОБСЕ выступят с заявлением по итогам встречи.
«Завершилась встреча президентов Саргсяна и Алиева. Коммюнике сопредседателей МГ ОБСЕ будет обнародовано в ближайшее время»,– пишет пресс-секретарь.
Ранее сообщалось, что президенты двух стран провели сначала отдельную встречу, а затем к ним присоединились сопредседатели МГ ОБСЕ.
Двусторонняя встреча президентов Армении и Азербайджана завершилась. К ним присоединились сопредседатели МГ ОБСЕ