Օրվա մամուլ 09:09 21/11/2013
«ՌԴ նախագահը Հայաստան է ժամանելու երկօրյա այցով, նրան դիմավորելու է Սերժ Սարգսյանը` միայնակ: Ի դեմ, 2010-ին ՌԴ նախագահ Դ. Մեդվեդևը Հայաստան էր ժամանել տիկնոջ` Սվետլանայի հետ, նրանց դիմավորել էին տիար և տիկին Սարգսյանները»:
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ պաշտոնական հանդիպումներին զուգընթաց, դեկտեմբերի 1-ին Մարզահամերգային համալիրում մեկնարկելու է Եվրասիական բիզնես-ֆորումը, Ռուսաստանից ժամանած 500 բիզնեսմենների մասնակցությամբ, որին միանալու է նաև Պուտինը: Մեկնելո՞ւ է նա Գյումրի, թե՞ ոչ, «Հրապարակ»-ի աղբյուրները այս պահին դժվարացան հստակ պատասխան տալ:

Пресса дня 10:19 21/11/2013
Газета «Грапарак» пишет, что президент России Владимир Путин приедет в Армению с двухдневным визитом, его встретит Серж Саргсян, один. «Кстати, в 2010 году президент России Дмитрий Медведев приехал в Армению с супругой, их тогда встретил президент Серж Саргсян с первой леди Ритой Саргсян», - напоминает газета.
Издание отмечает, что параллельно с официальными встречами, 1 декабря в Спортивно-концертном комплексе им. К.Демирчяна стартует Евразийский бизнес-форум, в котором примут участие 500 бизнесменов из России. Источники газеты «Грапарак» затруднились дать четкий ответ на вопрос, входит ли поездка в Гюмри в повестку визита президента России.