Աշխարհում 11:54 22/11/2013
Երեք օր ուսումնասիրություններից և որոնումներից հետո նախօրեին հայտնաբերվել է սիրիական բանակի զինծառայող, 1988-ին ծնված Հակոբ Տեր Ղազարյանի դին: Այս մասին հաղորդում է «Բերիո նյուզ»-ը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` նոյեմբերին 18-ին զինյալ ընդդիմադիրների ականի թիրախ է դարձել Դամասկոսի Հարասթա (մայրաքաղաքի հյուսիսը) շրջանում գտնվող զինվորական կարևորագույն կենտրոններից մեկը՝ բանակի զինվորական կառքերն ու հրասայլերը վերանորոգելու վարչական երկու շենքերը:
Պայթյունի հետևանքով կենտրոնի երկու շենքերն ամբողջությամբ փուլ են եկել, տասնյակ զոհեր ու վիրավորներ են եղել: Զոհերի ինքնությունը դժվարությամբ է պարզվել, ինչի համար պահաջվել է երեք օր:

Society 14:36 22/11/2013
The body of serviceman of the Syrian army Hakob Ter-Ghazaryan, 25, an ethnic Armenian, was found yesterday following three days of search, Perio News reported.
On November 18, an explosion hit a military center located in a northern district of Damascus, destroying two buildings and killing and injuring dozens.
It took three days to identify the victims.
Over 100,000 people, mostly civilians, have died since the start of a bloody civil war in Syria in March 2011, which began amid massive protests against Assad’s regime. Millions of Syrians have fled the country, and many are now living as refugees in neighboring countries.