Քաղաքական 15:46 22/11/2013
Հայաստանի` Մաքսային միությանը միանալու մտադրություն հայտնելուց հետո Հայաստան-Եվրամիություն երկխոսությունը չի ընդհատվի: «Վարշավայից դեպի Վիլնյուս. խաչմերուկներում՝ Հայաստան և Վրաստան» թեմայով քննարկման ժամանակ նման վստահություն հայտնեց «Թրանսփարենսի ինթերնեյշնլ» հակակոռուպցիոն կենտրոնի գործադիր տնօրեն Վարուժան Հոկտանյանը:
Նա նախ իր խոսքում ներկայացրեց Հայաստանում 2012- 2013 թթ. կայացած ընտրությունների ժամանակ իրենց կողմից արձանագրած խախտումները, ապա նշեց, որ եվրոպական կառույցները աչք են փակել այդ խախտումների վրա: «Եթե շարունակվեն ընտրությունների ժամանակ նման կեղծիքները, խախտումները, Հայաստանի ու Եվրամիության միջև ընթացող երկխոսության անկեղծությունը հարցականի տակ կդրվի: Կարևոր է անկեղծ երկխոսությունը, որպեսզի մեր այս իրավիճակը կարողանանք շտկել»,- ընդծեց Վ. Հոկտանյանը:

Политика 16:10 22/11/2013
Представитель Антикоррупционного центра Transparency International отметил важность искренности диалога между Арменией и ЕС
Из-за заявления о намерении Армении вступить в Таможенный союз диалог Еревана с Евросоюзом не прекратится. Об этом заявил исполнительный директор общественной организации «Антикоррупционный центр Transparency International» Варужан Октанян в ходе состоявшегося сегодня обсуждения на тему «На перекрестках пути от Варшавы до Вильнюса: Армения и Грузия».
В. Октанян сперва представил отчет организации с состоявшихся в Армении за 2012-2013гг. выборов, зафиксированные нарушения, а затем отметил, что эти упущения якобы не нашли отражения в докладах европейских структур.
По мнению представителя «Антикоррупционного центра Transparency International», это может «поставить под угрозу искренность диалога Армении и ЕС».