Հասարակություն 15:06 25/11/2013
Ազատ Երկնքի քաղաքականության անցնելու մասին ՀՀ Կառավարության հայտարարության արդյունքում արդեն ակնառու է առաջընթացը: Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն` մասնավորեցնելով.
«Նոյեմբերի 22-ին, «Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» և Էյր Ֆրանս ընկերությունների միջև բանակցությունների արդյունքում ձեռք է բերվել համաձայնություն` 2014 թ. չվացուցակում չվերթների քանակը հասցնել շաբաթական 7 չվերթի, նախորդ տարվա միևնույն ժամանակահատվածի 3-4 չվերթի փոխարեն:
Զգալի առաջընթաց է գրանցվել նաև Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ուղղությամբ. նախորդ տարվա շաբաթական 7 չվերթի փոխարեն այս դեկտեմբերին արդեն կիրականացվի շաբաթական 11 չվերթ:
«Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ բազմաթիվ այլ ընկերությունների հետ ևս քննարկում է չվերթների քանակի ավելացման հարցը: Այդ ուղղությամբ զարգացումները կներկայացնենք մոտակա օրերին:

Society 15:37 25/11/2013
“Progress is already perceptible regarding the Armenian government’s statement on launching the open sky policy,” says a statement by the Armenia International Airports CJSC.
“On November 22, an agreement was reached between the Armenia International Airports CJSC and Air France to increase in the flight schedule of 2014 the number of weekly flights to 7 as compared to the last year’s 3-4 flights a week. Considerable progress is also observed in the direction of the United Arab Emirates. Instead of last year’s 7 flights a week, 11 flights shall be operated starting December of the current year.
“Armenia International Airports CJSC is presently considering the issue of increasing the number of flights with other companies as well. Developments in this direction shall be presented in the next few days.
“We are convinced that increase in the number of flights will create more favorable conditions for our passengers,” the statement read.