Հասարակություն 13:35 04/12/2013
«Մենք պատրաստ չենք որևէ միություն մտնելուն: Խնդիրը սա է»,- ասուլիսում նման կարծիք հայտնեց «Ընդդեմ իրավական կամայականության» հասարակական կազմակերպության գործադիր տնօրեն Լարիսա Ալավերդյանը: Նա նշեց, որ ինքը չի կիսում ԵՄ մտնելու ոգևորությունը, ոչ էլ իշխանության համոզիչ փաստարկները, թե ինչու է Հայաստանը մտնում Մաքսային միություն:
«Իշխանությունը ցույց է տալիս, որ ունակ չէ ինքնուրույն իշխանություն վարել»,- նշեց Լ. Ալավերդյանը:
Ըստ նրա, Հայաստանը որևէ հաջողության չի կարող հասնել, եթե` «ինքներս մեզ որպես պետություն, հասարակություն չհարգենք»: «Եթե չկարողանանք ինքնուրույն ազդեցություն ձեռք բերել, մնալու ենք լուսանցքներում»,- դիտարկում արեց Լ. Ալավերդյանը:
Ըստ նրա, Հայաստանում դրական շարժ կլինի այն ժամանակ, երբ կառավարման համակարգի փոփոխություն լինի.«Հայաստանն աղքատիկ երկիր չէ, այլ կառավարումն է աղքատիկ, իսկ գործող կառավարման համակարգը, մեթոդը չի բերելու հասարակության ու ժողովրդի զարգացմանը»:

Politics 17:57 04/12/2013
Armenia cannot achieve success unless we learn to respect our state and society, ex-Ombudsperson of Armenia, “Against Legal Arbitrariness” Foundation Executive Director Larisa Alaverdyan told a press conference in Yerevan.
According to her, our country is not ready yet to join any union – be it the European Union or the Customs Union. Armenia’s former Ombudsperson believes that a change of the government system will lead to progress in the country.
“Armenia is not a poor country. The problem is that Armenia’s government system is incompetent,” Alaverdyan said.