Քաղաքական 16:50 13/12/2013
2013-ը՝ մի կողմից ձեռք բերած կայունության, մյուս կողմից՝ բաց թողած հնարավորությունների տարի. Սերգեյ Մինասյան
«Ներքաղաքական առումով 2013-ը կարող ենք բնորոշել՝ մի կողմից ձեռք բերված կայունության տարի, մյուս կողմից՝ բաց թողած հնարավորությունների տարի»,- Կովկասի ինստիտուտում կայացած բաց հասարակական բանավեճի ժամանակ նման դիտարկում արեց Կովկասի ինստիտուտի քաղաքական հետազոտությունների բաժնի ղեկավար Սերգեյ Մինասյանը:
Ըստ նրա, 2013-ին կայացած նախագահական և Երևանի ավագանու ընտրություններից արդյունքներում այսօր Հայաստանում կա ավելի վստահ իշխանական թև: Փորձագետի խոսքով, դրա հիմնական պատճառներից մեկն այն է, որ նախագահական ընտրություններին հրաժարվեցին մասնակցել հիմնական խորհրդարանական ուժերը:
Ս. Մինասյանի դիտարկմամբ, մյուս ջրբաժանը կլինի արդեն 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին: Նրա խոսքով, նման պայմաններում միայն լուրջ ֆորսմաժորային իրադարձությունները կարող են անդրադառնալ ներքաղաքական պատկերի վրա:

Politics 18:24 13/12/2013
From the point of view of domestic policy, we can say that 2013 was a year of stability and, at the same time, of missed opportunities, political scientist Sergey Minasyan said during a public debate at the Caucasus Institute on Friday.
According to him, Armenia’s ruling power became stronger as a result of the presidential and Yerevan municipal elections held in 2013. The expert noted that one of the main reasons of this is that the key parliamentary forces did not run in the presidential elections.
Minasyan said that the next important stage will be the parliamentary elections of 2017, adding that only serious force majeure events may change the domestic political situation in the country.