Etihad ավիաընկերությունն այսուհետ կգործի նաև Հայաստանում
Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ազգային՝ Etihad ավիաընկերությունն այսօր հայտարարել է Աբու-Դաբի – Երևան՝ շաբաթական չորս չվերթի իրականացման մասին: Դեպի Հայաստանի Հանրապետության մայրաքաղաք չվերթերը կմեկնարկեն 2014թ. հուլիսի 2-ից: ԱՄԷ գլխավոր փոխադրողը երկու դաս ունեցող A320 ինքնաթիռներ է գործարկելու՝ շաբաթական առաջարկելով 1,088 ուղևորի փոխադրում:
Ըստ ընկերության տարածած հաղորդագրության, Etihad Ավիաընկերության Նախագահ և գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջեյմս Հոգանը նշել է, որ դեպի Երևան ուղղությունը կնպաստի տուրիզմի զարգացմանը Հայաստանում, ինչպես նաև էլ ավելի կուժեղացնի արդեն կայացած՝ առևտրային և զբոսաշրջային կապերը Հայաստանի և ԱՄԷ-ի միջև:

Economy 13:43 16/12/2013
Etihad Airways, the national airline of the United Arab Emirates, today announced the launch of a four times per week service from Abu Dhabi to Yerevan from July 2, 2014.
The UAE flag carrier will operate a two-class Airbus A320 aircraft with 16 Pearl Business Class and 120 Coral Economy Class seats, offering a total of 1,088 seats per week.
James Hogan, Etihad Airways’ President and Chief Executive Officer, said: “The new Yerevan service will contribute to the development of tourism in Armenia and strengthen the already strong trade and tourism ties between the UAE and Armenia.”