Քաղաքական 13:09 16/12/2013
Այսօր սպասվում է ԼՂ խնդրի կարգավորմամբ զբաղվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների այցը Երևան: ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ Երևանում նախատեսված են միջնորդների հանդիպումները ՀՀ նախագահի ու ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Երեկ նրանք Ադրբեջանում էին: Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերին տարածաշրջան սպասվող այցի մասին հայտնի էր ավելի վաղ: ԵԱՀԿ պաշտոնական կայքէջի հաղորդմամբ, արդեն 2014-ի սկզբին նախատեսվում է Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը:
«Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Էլմար Մամեդյարովը համաձայնվել են Մինսկի խմբի շրջանակներում հանդիպել 2014 թ-ի սկզբին՝ ամենաբարձր մակարդակով հետագա բանակցությունները կազմակերպելու նպատակով: Նախարարներն ընդգծել են, որ տարածաշրջանի ժողովուրդներն ակնկալում են և արժանի են տևական ժամանակ ընթացող հակամարտության լուծմանը, ինչպես նաև իրենց երախտագիտությունն են հայտնում համանախագահող երկրներին միջնորդական առաքելության համար», - ասված է հայտարարության տեքստում»,-դեկտեմբերի 5-ին Կիևում կայացած հանդիպումից հետո նման հայտարարությամբ էին հանդես եկել միջնորդները:
Համանախագահող երկրների պատվիրակությունների ղեկավարները Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ հայտարարություն են ընդունել

Politics 13:34 16/12/2013
The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group will visit Yerevan today. Armenian Foreign Ministry spokesman Tigran Balayan told Panorama.am that the Co-Chairs are expected to meet with Armenian President and Foreign Minister in Yerevan. The Co-Chairs were in Azerbaijan yesterday.
According to the OSCE official website, the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan will meet in early 2014.
“The Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia agreed to meet again in early 2014 under the auspices of the Minsk Group Co-Chairs, in order to facilitate further talks at the highest level. The Ministers noted that the people of the region expect and deserve progress in settlement of the conflict that has endured far too long, and expressed their appreciation for the mediation role of the Co-Chair countries,” the OSCE statement said.