Քաղաքական 13:00 18/12/2013
Ստեփանակերտի մամուլի ակումբում կայացել է արցախյան քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքի և ֆրանսիացի համանախագահ Ժակ Ֆորի հետ։
Ստեփանակերտի մամուլի ակումբից տեղեկացնում են, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները տեղեկացրել են ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացի մասին, իսկ արցախյան ոչ կառավարական կազմակերպությունների ղեկավարները ներկայացրել են իրենց գործունեությունը քաղաքացիական խաղաղարարության շրջանակներում։
Հանդիպման մասնակիցները քննարկել են խաղաղ գործընթացին առնչվող մի շարք հարցեր։ Արցախյան քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները կարևորել են կարգավորման գործընթացի մեթոդաբանության և փիլիսոփայության փոփոխման անհարաժեշտությունը։
Առանձնակի ուշադրություն է դարձվել պաշտոնական բանակցությունների (Track-1) և քաղաքացիական խաղաղարարության (Track-2) միջև կապերի զարգացմանը, ինչպես նաև դրանց զուգակցման ու խաղաղ գործընթացում հանրության լայն շերտերի ներգրավման արդյունավետ մեխանիզմների որոնմանը։
ԼՂՀ նախագահը համանախագահների հետ խոսել է Ադրբեջանի ագրեսիվ ու ապակառուցողական քաղաքականության դադարեցման մասին
Նալբանդյանը համանախագահների ուշադրությունը հրավիրել է ադրբեջանական կողմի կրակի հետևանքով հայ զինծառայողի մահվան վրա

Политика 13:42 18/12/2013
В Степанакертском пресс-клубе состоялась встреча представителей гражданского сообщества с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Джеймсом Уорликом (США) и Жаком Фором (Франция).
В ходе встречи сопредседатели сообщили о развитиях в переговорном процессе по мирному урегулирования карабахского конфликта, а руководители неправительственных организаций рассказали о своей деятельности в рамках гражданского миротворчества.
Как сообщили в пресс-клубе, участники встречи обсудили также ряд вопросов, связанных с процессом по мирному урегулированию проблемы. Представители гражданского сообщества НКР указали на необходимость изменения методологии и философии процесса урегулирования.
Особое внимание было уделено развитию связи между официальными переговорами (Track-1) и  процессом гражданского миротворчества (Track-2), а также поиску эффективных механизмов их комбинирования и вовлечения широких слоев общества в процесс.
Президент НКР Б. Саакян обсудил с сопредседателями Минской группы ОБСЕ ряд вопросов по карабахскому урегулированию
Президент Армении Серж Саргсян обсудил с сопредседателями МГ ОБСЕ карабахское урегулирование
Глава МИД Армении обратил внимание сопредседателей МГ ОБСЕ на факт гибели армянского военнослужащего от огня противника