Քաղաքական 16:31 20/12/2013
Այսօր ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև 2013թ. համագործակցության ծրագրի ամփոփումը: ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ, ամփոփմանը մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը, ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ներկայացուցիչներ:
Իրենց ելույթներում ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարը գերազանց են գնահատել կատարված աշխատանքները` նշելով, որ համագործակցությունը մեծապես նպաստել է զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության, ժողովրդավարական արժեքների ամրապնդման և լավ կառավարման ուղղությամբ իրականացվող բարեփոխումների ինստիտուցիոնալիզացմանը:
Ամփոփումից հետո ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարը ստորագրել են ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև համագործակցության 2014թ. ծրագիրը:

Politics 17:33 20/12/2013
The Armenian Defense Ministry and the OSCE Office in Yerevan today summed up the cooperation program for 2013, the Ministry’s press service said.
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan, Head of the OSCE Office in Yerevan Ambassador Andrey Sorokin, senior military officials and representatives of the OSCE Office in Yerevan attended the meeting at the Armenian Defense Ministry.
Seyran Ohanyan and Andrey Sorokin said in their remarks that cooperation between the Armenian Defense Ministry and the OSCE Office in Yerevan contributed to the institutionalization of reforms aimed at human rights protection, reinforcement of democratic values and good management in the Armed Forces.
The Armenian Defense Minister and the Head of the OSCE Office in Yerevan signed a cooperation program for 2014.