Քաղաքական 16:31 20/12/2013
Այսօր ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև 2013թ. համագործակցության ծրագրի ամփոփումը: ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ, ամփոփմանը մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը, ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ներկայացուցիչներ:
Իրենց ելույթներում ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարը գերազանց են գնահատել կատարված աշխատանքները` նշելով, որ համագործակցությունը մեծապես նպաստել է զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության, ժողովրդավարական արժեքների ամրապնդման և լավ կառավարման ուղղությամբ իրականացվող բարեփոխումների ինստիտուցիոնալիզացմանը:
Ամփոփումից հետո ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարը ստորագրել են ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև համագործակցության 2014թ. ծրագիրը:

Политика 17:00 20/12/2013
Сегодня в административном комплексе Министерства обороны Армении состоялось подведение итогов программы сотрудничества между Минобороны Армении и ереванским офисом ОБСЕ. Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, в мероприятии приняли участие министр обороны Армении Сейран Оганян, глава ереванского офиса ОБСЕ, посол Андрей Сорокин, высокопоставленные должностные лица МО Армении, ВС, Генштаба ВС, а также представители ереванского офиса ОБСЕ.
В своем слове министр обороны Армении и глава ереванского офиса ОБСЕ оценили выполненную работу на отлично, отметив, что сотрудничество в значительной мере способствовало институционализации защиты прав человека, укрепления демократических ценностей и реформ в направлении эффективного управления в ВС.
В завершении мероприятия Сейран Оганян и Андрей Сорокин подписали программу сотрудничества между Министерством обороны Армении и ереванским офисом ОБСЕ на 2014 год.