Օրվա մամուլ 09:15 21/12/2013
Օրերս Բրյուսելից վերադարձած Վարդան Օսկանյանը չի պատասխանում իրեն ուղղված հարցերին, ԲՀԿ-ն էլ որևէ հաղորդագրություն չի տարածել, թե արդյոք Եվրոպայի ռեֆորմիստների և պահպանողականների կուսակցության հետ բանակցությունների մեկնած Օսկանյանին հաջողվե՞լ է համաձայնություն ձեռք բերել այդ կուսակցության հետ ԲՀԿ-ի անդամակցության շուրջ:
Ի դեպ, Բրյուսելից վերադառնալուց անմիջապես հետո Վարդան Օսկանյանն իր տիկնոջ` Նանի Օսկանյանի հետ մեկնել է Ստեփանակերտ` ցավակցելու Սերժ Սարգսյանին, մասնակցելու Ազատ Սարգսյանի հոգեհանգստի արարողությանը: Բոլոր դեպքերում, վերջին շրջանում Օսկանյանը բավական ակտիվացել է:
Ըստ «Հրապարակ»-ի աղբյուրների` Գագիկ Ծառուկյանն է նրան հորդորել` կրկին ակտիվանալ, որպեսզի փարատվի տեսակետը, թե Օսկանյանը դուրս է գալու ԲՀԿ-ից նոր արևմտամետ դաշինք ստեղծելու համար:

Daily press 13:11 21/12/2013
Following his Brussels trip, Vartan Oskanian does not answer any question he is asked and the Prosperous Armenia Party did not issue a statement about whether Oskanian managed to reach an agreement on the party’s membership in the Alliance of European Conservatives and Reformists, Hraparak writes.
Immediately after returning to Yerevan, Oskanian along with his wife left for Stepanakert to express condolences to Serzh Sargsyan on the death of his father.
“In any case, Oskanian has become more active recently. According to our sources, Gagik Tsarukyan urged him to be more active to dispel the opinion that Oskanian is withdrawing from Prosperous Armenia to set up a new pro-Western bloc,” the newspaper notes.