Հասարակություն 14:07 08/01/2014
ԱԻ նախարարությունը ներկայացրել է տոնական օրերին ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում գրանցված արտակարգ դեպքերի վիճակագրությունը:
Դեկտեմբերի 31-ից հունվարի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է հրդեհի 96 դեպք, 15 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի արդյունքում 28 մարդ է տուժել: Նշենք, որ նախորդ տարվա համեմատ պատահարների թիվը նվազել է: Նույն ժամանակահատվածի համար արձանագրվել է 32 դեպք` 50 տուժածով:
ՃՃԿ ստացվել է թունավորման 12 ահազանգ` 21 տուժածով: Հայտնաբերվել է 6 դի, ինքնասպանության 2 փորձ է եղել: Նշենք, որ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել են նաև թունավորումների դեպքերը, ավելացել է ինքնասպանությունների (9 փորձ, 3 զոհ) և հայտնաբերված դիերի քանակը (9):

Society 15:16 08/01/2014
96 fires and 15 road accidents were reported between December 31 and January 7 in Armenia. 28 people were injured in those road accidents. The number of accidents has decreased as compared to 2013, according to the Crisis Management Center of Armenian Emergency Ministry.
12 poisonings were reported in the indicated period, with 21 people affected. Six corpses were found, two suicide attempts were reported. The number of poisonings has also decreased compared to the same period in 2013, while the number of suicide attempts and corpses found has increased.