Ազատության հրապարակ է եկել նաև Րաֆֆի Հովհաննիսյանը (Տեսանյութ)
Ազատության հրապարակում մեկնարկել է «ի պաշտպանություն Շանթ Հարությունյանի և բոլոր քաղբանտարկյալերի» ակցիան: Ինչպես հաղորդում է Panorama.am-ի թղթակիցը, ակցիային միացել են նաև «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը, Նախախորհրդարանի անդամ Տիգրան Խզմալյանը և այլք:
«Մեզ Շանթ Հարությունյանի նմաններն այսօր շատ են պետք»,-լրագրողների հետ զրույցում ասել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Այսօրվանից Շանթ Հարությունյանը դադարեցրել է հացադուլը: Ինչպես հայտարարել էր նրա փաստաբան Ինեսա Պետրոսյանը, այսօր առավոտյան Դատապապարտյալների հիվանդանոց քրեակատարողական հիմնարկում գտնվող Շանթ Հարությունյանին 16-օրյա հացադուլից հետո տրվել է ոչ թե դիետիկ սնունդ, այլ ծանր ուտելիք, ինչի հետևանքով Հարությունյանը ուշաթափվել է:
Հիշեցնենք, որ 2013 թվականի նոյեմբերի 5-ին Մաշտոցի պողոտայում տեղի ունեցած դեպքերի կապակցությամբ Շանթ Հարությունյանի նկատմամբ մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով` «Իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր բռնությունը»: Ինչպես հետո հայտարարել էր նրա փաստաբան Ինեսա Պետրոսյանը, Շանթ Հարությունյանին մեղադրանքն առաջադրվել էր քաղաքացիական հագուստով ոստիկանին ծեծելու համար: Երկու ամսից ավելի է` Շանթ Հարությունյանը գտնվում է կալանքի տակ:

Society 14:53 10/01/2014
A rally in support of Tseghakron Party leader Shant Harutyunyan and other political prisoners has begun at Liberty Square in Yerevan. Heritage party leader Raffi Hovannisian, Heritage deputy chairman Armen Martirosyan, member of Pre-Parliament Tigran Khzmalyan have also joined the rally, a Panorama.am correspondent reports.
“Today we need people like Shant Harutyunyan,” Raffi Hovannisian told reporters.
Tseghakron Party leader Shant Harutyunyan ended his hunger strike this morning. Harutyunyan was yesterday transported to Hospital of Convicts. According to his defense lawyer, Inesa Petrosyan, his health deteriorated so they had to take him to hospital.
Shant Harutyunyan went on hunger strike on December 24 to protest against the ban on meeting his relatives and unlawful actions towards him.
On November 5, 2013, Shant Harutyunyan initiated a march in central Yerevan, which turned violent as demonstrators put to use hand-made explosives and sticks to confront the security forces. He was arrested after the clashes with the police.