Հասարակություն 09:44 13/01/2014
Այսօր, ժամը 03.01-ին ԱԻՆ փրկարար ծառայությունում տեղեկություն է ստացվել, որ Շիրակի մարզի Ցողամարգ գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային պատահար, կան տուժածներ, անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: ԱԻՆ լրատվական կենտրոնից տեղեկացնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Գյումրի-Բավրա ավտոճանապարհի 26-րդ կմ-ին «ՍԿԱՆԻԱ» մակնիշի բեռնատար ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և շրջվել: Պատահարի հետևանքով վարորդ, Վրաստանի քաղաքացի 57-ամյա Գ. Յ.-ն տեղում մահացել է: Հրշեջ-փրկարարները ավտոմեքենայից դուրս են բերել ուղևոր 32-ամյա դարձյալ Վրաստանի քաղաքացի Զ. Կ.-ին:

Общество 10:02 13/01/2014
Сегодня, 13 января, в 03:01 в спасательную службу МЧС Армении поступил сигнал о том, что близ села Цохамарг Ширакской области произошло ДТП, есть пострадавшие и необходима помощь спасателей. Как сообщает пресс-служба МЧС РА, на место происшествия выехал один боевой расчет.
Выяснилось, что на 26-м километре автодороги Гюмри-Бавра грузовой автомобиль марки Scania съехал с проезжей части и перевернулся. В результате инцидента водитель автомобиля – 57-летний гражданин Грузии – скончался на месте. Спасателям удалось извлечь из автомобиля пассажира – 32-летнего гражданина Грузии З.К.
Согласно информации МЧС республики, медики оценивают состояние пострадавшего как удовлетворительное.