Յուրա Մովսիսյան. «Մեծ ակումբների հետաքրքրությունը, իհարկե, հաճելի է, բայց ես սիրում եմ «Սպարտակը»
Մոսկվայի «Սպարտակի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը հայտարարել է, որ առայժմ չի քննարկում կարիերան Գերմանիայում կամ Անգլիայում շարունակելու տարբերակները, որոնց մասին հաղորդել են ԶԼՄ-ները:
«Մեծ ակումբների հետաքրքրությունը, իհարկե, հաճելի է: Բայց ես սիրում եմ «Սպարտակը», և ինձ դուր է գալիս խաղալն այդ թիմում: Շատ եմ ուզում նրա հետ միասին հաղթել Ռուսաստանի առաջնությունում և ընդհանրապես չեմ մտածում այլ ակումբ տեղափոխվելու մասին: Ես նման պլաններ չունեմ:
Ցանկանում եմ հավաստիացնել բոլորին, որ շատ եմ ուզում խաղալ հենց «Սպարտակում»: Իսկ տարբեր ակումբների հետաքրքրության բնույթը հասկանալի է. ես գոլեր եմ խփում»,- Մովսիսյանի խոսքերը մեջբերել է championat.com-ը:

Sport 17:17 16/01/2014
FC Spartak Moscow forward Yura Movsisyan has said that he is not considering the option of continuing his career in Germany or England as it is reported by some media.
“Interest of great clubs is of course pleasant. But I love Spartak and I like playing for it. I want to win the championship with Spartak and I have no plans to move to another club.
“I want to reassure everyone that I want to play for Spartak. The interest of various clubs is quite understandable because I am a scorer,” Movsisyan is quoted as saying by championat.com.