Առաջիկայում` կադրային փոփոխություններ մի շարք գերատեսչություններում
«Ժողովուրդ»-ի իրազեկ աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն առաջիկայում պատրաստվում է մի շարք գերատեսչություններում կադրային փոփոխություններ կատարել։ Օրերս աշխատանքից ազատվելու է ՀՀ մշակույթի նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Սերգեյ Ավետիսյանը, ինչպես նաև փոփոխություններ կլինեն նախարարի տեղակալների «ցուցակում»։ Այժմ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանն ունի երկու տեղակալ, հնարավոր է՝ ավելանան նաև փոխնախարարների հաստիքները։
Ըստ թերթի տեղեկությունների՝ փոփոխություն կլինի նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի 5 տեղակալների շրջանում, նրանցից մի քանիսը ևս կազատվեն աշխատանքից։
«Ժողովուրդ»-ը փորձել է տեղեկությունը ճշտել ՀՀ վարչապետի մամլո խոսնակ Հարություն Բերբերյանից, սակայն նա նշել է, թե նման փոփոխությունների դեպքում իրենք պատշաճ ժամանակում և օրենքի սահմաններում կտեղեկացնեն:

Daily press 12:25 17/01/2014
Citing its sources, Zhoghovurd writes that Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan plans to make cadre changes in some ministries. Culture Ministry Chief of Staff Sergey Avetisyan will be dismissed in the coming days. Culture Minister Hasmik Poghosyan has two deputies and their number may increase.
According to the newspaper, some of the five deputy economy ministers will be relieved of their positions.
“Our correspondent tried to verify this information from Prime Minister’s spokesman Harutyun Berberyan. He said that they will provide information within the law in case cadre changes are made,” the newspaper says.