Առաջիկայում` կադրային փոփոխություններ մի շարք գերատեսչություններում
«Ժողովուրդ»-ի իրազեկ աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն առաջիկայում պատրաստվում է մի շարք գերատեսչություններում կադրային փոփոխություններ կատարել։ Օրերս աշխատանքից ազատվելու է ՀՀ մշակույթի նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Սերգեյ Ավետիսյանը, ինչպես նաև փոփոխություններ կլինեն նախարարի տեղակալների «ցուցակում»։ Այժմ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանն ունի երկու տեղակալ, հնարավոր է՝ ավելանան նաև փոխնախարարների հաստիքները։
Ըստ թերթի տեղեկությունների՝ փոփոխություն կլինի նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի 5 տեղակալների շրջանում, նրանցից մի քանիսը ևս կազատվեն աշխատանքից։
«Ժողովուրդ»-ը փորձել է տեղեկությունը ճշտել ՀՀ վարչապետի մամլո խոսնակ Հարություն Բերբերյանից, սակայն նա նշել է, թե նման փոփոխությունների դեպքում իրենք պատշաճ ժամանակում և օրենքի սահմաններում կտեղեկացնեն:

Пресса дня 10:20 17/01/2014
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что премьер-министр Армении Тигран Саркисян в ближайшее время готовится провести кадровые перестановки в ряде ведомств. В ближайшие дни будет уволен глава аппарата министерства культуры Сергей Аветисян, кадровые перестановки намечены и среди заместителей министра. Сейчас у министра культуры Асмик Погосян есть два заместителя, возможно, увеличится и штат заместителей.
По сведениям издания, изменения будут и среди 5 заместителей министра экономики Армении, некоторые из них тоже будут освобождены от занимаемых должностей.
«Корреспондент газеты попыталась уточнить эту информацию у пресс-секретаря премьер-министра Арутюна Берберяна, однако он отметил, что в случае подобных кадровых изменений, о них проинформируют в рамках закона», - пишет «Жоховурд».