Իրավունք 13:30 18/01/2014
ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի տան նկատմամբ Երևանի քաղաքապետարանում վարչական վարույթ է հարուցվել:
«Փաստինֆո»-ն հայտնում է, որ վարույթի համար հիմք է հանդիսացել Լևոն Տեր-Պետրոսյանի դիմումը` Ծիծեռնակաբերդի խճուղու հ.10 հասցեում, սեփականության իրավունքով իրեն պատկանող տան կիսանկուղային և 1-ին հարկերի տարածքների գործառական նշանակությունը փոխելու պահանջով:
«Բանն այն է, որ առաջին նախագահը որոշել է իր տան այդ 2 հարկերում գրասենյակ հիմնել: Վարչական վարույթի ավարտին քաղաքային իշխանությունները պետք է կամ թույլատրեն, կամ արգելեն Լևոն Տեր- Պետրոսյանին իր սեփական տանը գրասենյակ ունենալ»,-գրում է աղբյուրը:
Քանի որ այսօր ոչ աշխատանքային օր է, քաղաքապետարանի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից Panorama.am-ին հրապարակման վերաբերյալ մեկնաբանություն ստանալ չհաջողվեց:

Право 14:10 18/01/2014
Мэрия Еревана занялась намерением первого президента Армении Л. Тер-Петросяна основать офис в своем особняке
В мэрии Еревана возбуждено административное производство касательно заявления первого президента Армении Левона Тер-Петросяна о своем особняке. Об этом сообщает «Фактинфо».
По данным информагентства, основанием для возбуждения производства стало, в частности, заявление Л. Тер-Петросяна, содержащее требование об изменении функциональной значимости полуподвального помещения и территорий первого этажа принадлежащего ему по праву собственности дома, расположенного по адресу: перекресток Цицернакаберда 10.
«Дело в том, что первый президент решил основать там офис. По завершении административного производства городские власти должны либо разрешить, либо запретить Левону Тер-Петросяну иметь в собственном доме офис», – отмечается в материале.