ԿԳ նախարարը մեկնում է Լոնդոն
Միացյալ Թագավորության համալսարանների և գիտության նախարար, պատգամավոր Դեյվիդ Վիլլեթսի և կրթության պետքարտուղար, պատգամավոր Մայքլ Գոուվի հրավերով ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արեն Աշոտյանը հունվարի 20-22-ը Լոնդոնում կմասնակցի Կրթության նախարարների համաշխարհային կրթական համաժողովին: Այս մասին հայտնում են ԿԳՆ լրատվության բաժնից:
Վերոնշյալ համաժողովի ընթացքում նախատեսվում են կրթության քաղաքականության, նպատակների, կառավարման, ինչպես նաև կրթական համակարգի կարիքների, ռազմավարության և բարեփոխումների իրականացման վերաբերյալ քննարկումներ: Նախատեսվում են նաև նախարար Արմեն Աշոտյանի հանդիպումները մի շարք երկրների կրթության նախարարների հետ:

Образование 10:21 20/01/2014
По приглашению министра по делам университетов и науки Великобритании Дэвида Уиллиттса (David Willetts) и госсекретаря по вопросам образования Великобритании Майкла Гоува министр образования и науки Армении Армен Ашотян 20-22 января в Лондоне примет участие во Всемирном образовательном форуме министров образования. Об этом сообщает пресс-служба министерства.
В ходе форуме планируются обсуждения относительно целей образовательной политики, а также потребностей, стратегии образовательной системы и осуществления реформ. Намечены встречи Армена Ашотяна с министрами образования ряда стран.