Ադրբեջանում փորձում են հերքել անհերքելին
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հաղորդագրություն է տարածել` փորձելով հերքել ԼՂՀ ՊԲ մարտական դիրքերի ուղղությամբ իրականացված դիվերսիոն գործողության փաստը:
Այս կապակցությամբ ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայության ղեկավար Սենոր Հասրաթյանն ասաց, որ ՊԲ-ն արդեն իսկ հաղորդագրություն է տարածել` նշելով, որ տվյալ պահին նպատակահարմար չի համարում անդրադառնալ Ադրբեջանի ՊՆ արձագանքին:
«Եթե անհրաժեշտություն առաջանա, ապա առաջիկայում ևս կանդրադառնաք»,- հավելեց նա:
Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն էլ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ ադրբեջանական դիվերսիոն խմբերը, նահանջելուց առաջ, հարձակման ենթարկած մարտական հենակետերում քարտեզներ, զինամթերք, տեխնիկա, պաշտպանական միջոցներ են թողել:
Հավելենք, որ ոչ պաշտոնական տեղեկություններով, ադրբեջանական կողմը 3-4 կորուստ է ունեցել, նաև վիրավորներ, սակայն հայկական կողմը վերջիններիս հնարավորություն է տվել սպանվածներին ու վիրավորներին դուրս բերել չեզոք գոտուց:

Politics 17:54 20/01/2014
The press service of Azerbaijan’s Defense Ministry issued a statement trying to deny the fact of Azeri subversion in the direction of NKR Defense Army’s military positions.
NKR Defense Army spokesman Senor Hasratyan has said in response that the Defense Army has already issued a statement on the matter and at this moment does not consider it expedient to respond to the Azeri Defense Ministry’s statement.
Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told Panorama.am that while retreating, the Azeri subversive units left behind maps, arms and military equipment.
Unofficial reports put the number of deaths on the Azeri side at 3-4 and say that there were also injured, but the Armenian side allowed Azerbaijanis to take the killed and injured from the neutral zone.