ՊՆ. Հրադադարի ռեժիմի կանոնների խախտումը 10 անգամ ավելացել են
«Ադրբեջանը սահմանագծի ողջ երկայնքով կրակահերթեր է իրականացնում հայկական մարտական հենակետերի ուղղությամբ, հրադադարի ռեժիմի կանոնների խախտման դեպքերը 10 անգամ ավելացել են»,- Panorama.am-ի հարցին, թե ինչ իրավիճակ է այժմ սահմանագծին, ասաց պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հարցին, թե ինչպես են իրավիճակի նման զարգացումներին արձագանքում հայկական առաջապահ ստորաբաժանումները, նշեց. «Ադրբեջանը հիմնականում անկանոն կրակահերթեր է իրականացնում, իսկ մեր դիրքապահները հակառակորդի լռեցնելուն ուղղված գործողություններ են իրականացնում սահմանի այն հատվածներում, որտեղ հակառակորդը նպատակային կրակ է իրականացնում»:
«Իրականում նրանք վախից են կրակում, քանզի գիտեն, որ նախօրեին տեղի ունեցած դիվերսիոն գործողությունները չեն մարսելու, պատժելու ենք»,- ընդգծեց նա:

Azerbaijan fires at Armenian military positions along the entire line of contact and ceasefire violations by Azeri forces have increased tenfold, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told Panorama.am.
Asked how Armenian forces respond to the ceasefire violations by Azerbaijan, the spokesman said, “Azerbaijan mostly fires irregularly and our forces only respond to targeted shots.”
“Actually, they fire out of fear because they know that their yesterday’s subversion will not go unpunished,” Hovhannisyan stressed.