ՊՆ. Հրադադարի ռեժիմի կանոնների խախտումը 10 անգամ ավելացել են
«Ադրբեջանը սահմանագծի ողջ երկայնքով կրակահերթեր է իրականացնում հայկական մարտական հենակետերի ուղղությամբ, հրադադարի ռեժիմի կանոնների խախտման դեպքերը 10 անգամ ավելացել են»,- Panorama.am-ի հարցին, թե ինչ իրավիճակ է այժմ սահմանագծին, ասաց պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հարցին, թե ինչպես են իրավիճակի նման զարգացումներին արձագանքում հայկական առաջապահ ստորաբաժանումները, նշեց. «Ադրբեջանը հիմնականում անկանոն կրակահերթեր է իրականացնում, իսկ մեր դիրքապահները հակառակորդի լռեցնելուն ուղղված գործողություններ են իրականացնում սահմանի այն հատվածներում, որտեղ հակառակորդը նպատակային կրակ է իրականացնում»:
«Իրականում նրանք վախից են կրակում, քանզի գիտեն, որ նախօրեին տեղի ունեցած դիվերսիոն գործողությունները չեն մարսելու, պատժելու ենք»,- ընդգծեց նա:

Общество 10:45 21/01/2014
«Азербайджан открывает стрельбу в направлении боевых позиций армянской стороны по всему периметру границы, а случаи нарушения режима прекращения огня увеличились в 10 раз», - об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян, комментируя ситуацию на границе.
В ответ на вопрос о том, как передовые подразделения ВС Армении реагируют на подобные развития ситуации, пресс-секретарь отметил: «Азербайджан в основном открывает беспорядочную стрельбу, а армянские военнослужащие осуществляют действия по пресечению активности противника на тех участках границы, где азербайджанская сторона производит прицельные выстрелы».
«В действительности они стреляют из страха, поскольку знают, что диверсионные действия не останутся без ответа», - подчеркнул Арцрун Ованнисян, добавив, что жертв и раненых нет.
Очередная попытка диверсии азербайджанской стороны – месседж о политическом отступлении. Интервью с экспертом Т.Абрамяном