Հասարակություն 15:27 21/01/2014
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը սույն թվականի հունվարի 22-26-ին տեղական զբոսաշրջային 5 ընկերությունների հետ համատեղ Հայաստանը կներկայացնի Իսպանիայի մայրաքաղաք Մադրիդում տեղի ունենալիք «Fitur» միջազգային զբոսաշրջային տարեկան ցուցահանդեսին: Միևնույն տաղավարի ներքո կներկայացվի նաև Արցախի Հանրապետությունը: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի հանրային կապերի գրասենյակից:
Այս տարի նախատեսվում է 167 երկրների շուրջ 10 հազար զբոսաշրջային ընկերությունների, ավելի քան 110 հազար առևտրային գործակալների և 92 հազար այցելուների մասնակցություն ցուցահանդեսին:
Հայաստանի և Արցախի գրավիչ ու բազմաբնույթ զբոսաշրջային նկարագրի ձևավորման նպատակով այցելուներին կտրամադրվեն գովազդային նյութեր և քարտեզներ իսպաներենով:

В мире 18:30 21/01/2014
Армения и Нагорно-Карабахская Республика будут представлены на предстоящей 22-26 января ежегодной международной туристической выставке «Fitur» в Мадриде.
Фонд национальной конкурентоспособности Армении вместе с пятью местными турагентствами представят республики в одном и том же павильоне.
Как сообщает пресс-служба Фонда, в этом году в «Fitur» планируется участие 10 тысяч туристических организаций из 167 стран, более 110 тысяч торговых агентов и 92 тысяч посетителей.
На выставке будут представлены материалы на испанском языке, презентующие богатое историко-культурное наследие Армении и НКР, туристические достопримечательности республик.