Արցախի նախագահ. Ադրբեջանի պահվածքը խիստ ապակառուցողական է ու ահաբեկչական
Ստեփանակերտի Սուրբ Հակոբ եկեղեցում այսօր տեղի է ունեցել ադրբեջանական դիվերսիոն խմբերի հարձակումը կասեցնելու ժամանակ հերոսաբար նահատակված ԼՂՀ պաշտպանության բանակի կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովհաննիսյանի հիշատակին նվիրված հոգեհանգստյան արարողություն:
Միջոցառմանը ներկա է եղել հանրապետության բարձրաստիճան ղեկավարությունը` Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի գլխավորությամբ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, Նախագահը ԼՂՀ իշխանությունների և ժողովրդի անունից խորին ցավակցություն է հայտնել Հովհաննիսյանների ընտանիքին` երիտասարդ զինվորի անդառնալի կորստի կապակցությամբ:
Երկրի ղեկավարի խոսքով` Արմեն Հովհաննիսյանը և նրա մարտական ընկերները ցույց են տվել հայրենիքին անմնացորդ նվիրվածության և ռազմարվեստին գերազանց տիրապետելու փայլուն օրինակ՝ ևս մեկ անգամ ապացուցելով, որ Արցախի Հանրապետության զինված ուժերն ի վիճակի են կասեցնել թշնամու կողմից ագրեսիայի ցանկացած դրսևորում:
Նախագահ Սահակյանն Ադրբեջանի պահվածքը համարել է խիստ ապակառուցողական ու ահաբեկչական և ընդգծել, որ այն մեծ հարված է հասցնում տարածաշրջանում կայունության ու խաղաղության պահպանմանը և ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն ուղղված միջազգային հանրության ջանքերին:

Region 16:59 22/01/2014
On Jan. 22, Artsakh Republic President Bako Sahakyan, accompanied by the republic’s leadership, visited St. Jacob Church in the capital Stepanakert to attend the memorial service for NKR Defense Army junior sergeant Armen Hovhannisyan, who heroically died while throwing back the attack of Azerbaijani subversive subdivisions.
On behalf of the NKR authorities and people, President Sahakyan expressed deep condolences to Hovhannisyan’s family on the irretrievable loss of the young soldier.
According to the President, Armen Hovhannisyan and his brothers in arms demonstrated unstinting devotion to the Fatherland and excellent level of mastering military science, once again proving that the Artsakh Republic armed forces are able to stop any act of the enemy's aggression.
President Sahakyan called Azerbaijan’s behavior highly destructive and terrorist, underlining that it was a serious blow to the maintenance of stability and peace in the region and the efforts of the international community aimed at the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, the press service of Karabakh President reported.