Հակառակորդի կրակոցների հետևանքով Այգեպարում 16-ամյա աղջիկ է վիրավորվել
Հակառակորդը նախօրեին ողջ օրվա ընթացքում և գիշերը կրակահերթ է բացել Տավուշի մարզի Մովսես, Այգեպար, Ներքին Կարմիր աղբյուր և Չինարի գյուղերի ուղղությամբ:
Հակառակորդը կրակի տակ է պահել բնակելի տներն ու ճանապարհները: Կրակոցների հետևանքով վիրավորվել է Այգեպարի բնակիչ 16-ամյա Լիաննան:
Այգեպարի գյուղապետ Անդրանիկ Այդինյանը Panorama.am-ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ աղջիկը տանն է եղել, կրակել են տան վրա, գնդակը տան մեջ է վրավորել նրան:
«Լիաննան ոտքից է վիրավորվել: Անմիջապես տեղափոխվել է Բերդի հիվանդանոց: Նրան վիրահատել են, վիրահատությունը լավ է անցել»,- ասաց Անդրանիկ Այդինյանը:
Այգեպարի գյուղապետը նաև հայտնեց, որ կրակոցները շարունակվել են մինչև գիշերվա ժամը 4-ը: Այս պահին հակառակորդը լուռ է:

Society 11:39 24/01/2014
Throughout yesterday and last night, Azerbaijan fired at the villages of Movses, Aygepar, Nerkin Karmir Aghbyur and Chinari in Armenian Tavush province.
Residential houses and roads were the targets of the enemy. A 19-year-old girl was injured by the enemy fire.
The head of Aygepar village, Andranik Aydinyan, told Panorama.am that the enemy’s bullet targeting the girl’s house hit her when she was in the house.
“Liana was wounded in her leg. She was rushed to hospital in Berd where she underwent a successful surgery,” Aydinyan said.