Հասարակություն 10:23 25/01/2014
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ  հունվարի 25–ին` ժամը 9.30–ի դրությամբ, հանրապետության տարածքում առանց տեղումների եղանակ է:
Վարդենյաց (Սելիմի) լեռնանցքում տեղ-տեղ մերկասառույց է: Ավտոճանապարհներին կատարվում են մշակման և մաքրման աշխատանքներ՝ անվտանգ երթևեկությունն ապահովելու նպատակով: Միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհները բաց են:
Հիդրոմետ ծառայությունից էլ տեղեկացնում են, որ հանրապետության տարածքում հունվարի 25-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 26-27-ին առավելապես արևմտյան շրջաններում, 28-29-ին` շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ և մառախուղ:
Քամին արևմտյան` 2-5մ/վրկ, 26-28-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը 26-ի գիշերը կբարձրանա 2-4 աստիճանով, այնուհետև էապես չի փոխվի:
Երևանում հունվարի 25-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 26-27-ին հնարավոր է, 28-29-ին սպասվում է տեղումներ: Առավոտյան ժամերին ցածրադիր հատվածներում սպասվում է մառախուղ:

Общество 10:40 25/01/2014
Сегодня, по состоянию на 09:30, в ряде районов Армении, установилась погода без осадков. Об этом сообщает пресс-служба Министерства транспорта и связи Армении.
На перевале Варденяц (Селимский перевал) местами образовался гололед.
В целях обеспечения безопасности транспортного движения ведутся работы по очистке и обработке дорог. Все дороги межгосударственного и республиканского значения в Армении открыты для движения.
Как передает служба «Армгосгидромета» МЧС Армении, на территории республики сегодня ожидается погода без осадков. 26-27 января преимущественно в западных районах, а 28-29 января – в большей части областей возможны осадки и туман.
Ветер западный до 2-5 м/с, 26-28 января в отдельных районах возможно усиление ветра до 15-20 м/с. Температура воздуха ночью 26 января повысится на 2-4 градуса, а затем существенно не изменится.
В Ереване сегодня, 25 января, ожидается погода без осадков. 26-27 января возможны, а 28-29 января ожидаются осадки. Утром в низменных районах столицы будет наблюдаться туман.