Տնտեսություն 14:53 29/01/2014
Հունվարի 29-31-ին Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը կներկայացնի Հայաստանը Հնդկաստանի մայրաքաղաք Նյու-Դելիում կայանալիք «Satte» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին:
Հիմնադրամի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, այն Ասիայում զբոսաշրջության ոլորտի ամենամեծ միջոցառումներից մեկն է, որին մասնակցում են շուրջ 50 երկրների 600 զբոսաշրջային կազմակերպություններ և 7500 առևտրային գործակալներ:
Ցուցահանդեսի ընթացքում միջազգային հանրությանը կներկայացվեն Հայաստանի պատմամշակութային և քրիստոնեական հարուստ ժառանգությունը ցուցադրող գովազդային նյութեր և քարտեզներ:
Խոշորագույն այս ցուցահանդեսին ՀԱՄՀ մասնակցությունը նպատակ ունի՝ խթանելու Հայաստանի ներկայացվածությունը հնդկական շուկայում, հայկական զբոսաշրջային արդյունքների իրացման համար գործընկերային նոր կապեր հաստատել և նպաստել ներգնա զբոսաշրջության աճին:
ՀԱՄՀ պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Հնդկաստանի զբոսաշրջության կազմակերպության ղեկավարության հետ՝ քննարկելու երկկողմանի զբոսաշրջային շփումները որակապես նոր մակարդակի բարձրացման հնարավորությունները:

Economy 15:13 29/01/2014
The National Competitiveness Foundation of Armenia will represent Armenia at Satte international tourism trade fair, which will take place in New Delhi, India on January 29-31.
The exhibition is one of the largest tourist exhibitions in Asia, attended by 600 exhibitors from around 50 countries and 7,500 qualified buyers and trade visitors.
Armenia’s rich cultural, historical and Christian heritage will be presented in travel guides and maps during the exhibition.
NCFA's participation in this major exhibition aims to promote the tourism of Armenia in the Indian market, establish new partnerships for the realization of tourism products and contribute to the growth of tourist inflows.
NCFA delegation will conduct meetings with tourism authorities of India to discuss the possibilities for bringing the mutual tourism communications to a higher level, the press service of National Competitiveness Foundation of Armenia reported.