Տնտեսություն 11:46 31/01/2014
ՀՀ ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակն ամփոփել է նախորդ տարվա իր գործունեությունը և հանձնել վկայականներ 2013թ. լավագույն գործընկեր կազմակերպություններին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ ընկերությունից հայտնում են, որ 2013 թվականի արդյունքներով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակի հետ համագործակցելու ոլորտում ճանաչվել է լավագույն գործընկեր:
Բանկային ոլորտում լավագույն համագործակցող աշխատակից է ճանաչվել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի իրավաբան Հեղինե Մելքումյանը: Ֆինանսական հաշտարար Փիրուզ Սարգսյանը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ներկայացուցչին հանձնել է «Լավագույն համագործակցող բանկ» և «Լավագույն համագործակցող աշխատակից բանկային ոլորտում» վկայագրերը:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ճանաչումը որպես լավագույն համագործակցող բանկ մեր համատեղ օպերատիվ և աշխատանքի նկատմամբ տեխնիկապես գրագետ մոտեցման արդյունք է: Մենք շնորհակալ ենք ՀՀ ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակին մեր համագործակցության բարձր գնահատականի համար: Հույս ունենք` ապագայում ունենալ առավել արդյունավետ համատեղ աշխատանք ֆինանսական մասով հաճախորդների իրավունքների ու շահերի պաշտպանության ոլորտում»,-ասել է ՎՏԲ-Հայաստան բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յու. Գուսևը:
Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակն ԱՊՀ երկրների շարքում առաջինը ստեղծվել է Հայաստանում և սկսել է գործել 2009 թվականի հունվարի 24–ից։ Կառույցի գործունեությունն ուղղված է Հայաստանի բանկային համակարգի հաճախորդների իրավունքների և շահերի պաշտպանությանը, նրանց պահանջների արդյունավետ և անվճար դիտարկմանը և բնակչության վստահության բարձրացմանը հանրապետության ֆինանսական համակարգի նկատմամբ։

Экономика 12:35 31/01/2014
Накануне, 30 января, офис финансового омбудсмена Армении подвел итоги деятельности офиса и вручил грамоты лучшим партнерским организациям за 2013 год.
По итогам 2013 года ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» признан лучшим в сотрудничестве с офисом финансового омбудсмена Армении. Лучшим сотрудником в банковской сфере была признана юрист Банка ВТБ (Армения) Эгине Мелкумян. Сертификаты «Лучший сотрудничающий Банк» и «Лучший сотрудничающий работник в банковской сфере» были вручены представителю Банка ВТБ (Армения) финансовым омбудсменом Пируз Саргсян.
«Признание Банка ВТБ (Армения) лучшим в сотрудничестве с офисом финансового омбудсмена Армении – это результат оперативного и технически грамотного отношения к работе с обеих сторон. Мы благодарны офису финансового омбудсмена за высокую оценку нашего сотрудничества. В будущем рассчитываем на еще более эффективное взаимодействие в области защиты прав и интересов клиентов по финансовой части», - отметил генеральный директор-председатель Директората Банка ВТБ (Армения) Ю. Гусев.
Первый среди стран СНГ офис Омбудсмена финансовой системы создан и начал действовать в Армении с 24 января 2009 года. Деятельность структуры нацелена на защиту прав и интересов клиентов банковской системы Армении, оперативное, эффективное и бесплатное рассмотрение их требований и повышение доверия населения к финансовой системе республики.