Տարածաշրջան 15:50 03/02/2014
«Հայ­ադրբեջանական սահմանին տիրող լարվածությունը նախորդ շաբաթվա այս ժամանակահատվածի համեմատ էականորեն նվազել է»: Panorama.am­ի հարցին, թե ինչ իրավիճակ է հայ­ադրբեջանական սահմանին, արդյո՞ք կրկին հակառակորդի կողմից զինտեխնիկայի կուտակումներ են նկատվում,- ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Անդրադառնալով զինտեխնիկայի կուտակումների հարցին` Ա. Հովհաննիսյանը նշեց, որ հակառակորդի զինտեխնիկայի կուտակումները շատ մեծ չեն եղել, սակայն ներկայումս կուտակումներ չեն նկատվում:
«Մի պահ հակառակորդի կողմից, հրադադարի ռեժիմի կանոնների խախտման դեպքերը անցնում էին 300­-ը, սակայն վերջին օրերին, լարվածությունը նվազել է: Վերջին օրերին հրադադարի ռեժիմի կանոնները խախտվել են 50-60 անգամ»,­- հավելեց մամուլի խոսնակը:

Topic of the day 17:53 03/02/2014
The tensions have decreased at Armenian-Azerbaijani border compared to the last week, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told Panorama.am.
When asked about the military equipment deployed by Azerbaijan along the border, the spokesman said that its amount was not large and currently there is no Azerbaijani military equipment along the border.
“Until recently, Azerbaijan violated the ceasefire more than 300 times, but tensions have decreased in recent days and ceasefire violations have decreased to 56-60,” Hovhannisyan said.