Ուորլիք. ԼՂ հակամարտության հարցում հնարավոր է խաղաղ կարգավորման հասնել
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել, ըստ որի նա հնարավոր է համարում ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորումը:
«Այսօր հանդիպում եմ Ադրբեջանի նախագահ Ալիևի հետ՝ քննարկելու Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հաջորդ քայլերը: Խաղաղությունը հնարավոր է»,- գրել է Ուորլիքը:
Նշենք, որ փետրվարի 5-ին նախատեսվում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների այցը Հայաստան: Այցի շրջանակներում նախատեսված է հանդիպում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ԱԳ նախարար՝ Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:

Политика 15:15 04/02/2014
Сопредседатель Минской группы ОБСЕ от США Джеймс Уорлик считает возможным мирное урегулирование карабахского конфликта. Об этом американский дипломат написал в своем микроблоге в Twitter.
«Сегодня я встречаюсь с президентом Азербайджана с целью обсудить дальнейшие пути урегулирования карабахского конфликта. Мир возможен», – отметил Уорлик.
Отметим, что на 5 февраля намечен визит сопредседателей МГ ОБСЕ в Армению. Здесь они встретятся с президентом РА Сержем Саргсяном и главой МИД республики Эдвардом Налбандяном.