Արցախում կարևորվում է արդյունաբերության տարբեր ճյուղերի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացումը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է մայրաքաղաքում գործող տեքստիլ, կարի, գորգի և բրդի մշակման արտադրամասեր և ծանոթացել նրանց աշխատանքներին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը նաև այցելել է թեթև արդյունաբերության մի շարք նոր բացվելիք արտադրամասեր և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման կենտրոն: Նախագահը կարևորել է արդյունաբերության տարբեր ճյուղերի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացումը՝ նշելով, որ այդ ուղղություններն ունեն լուրջ հեռանկար և հնարավորություն են տալիս դուրս գալ միջազգային շուկա մրցունակ արտադրանքով` միաժամանակ ապահովելով նոր աշխատատեղեր մայրաքաղաքում:
Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` աշխատանքները պատշաճ մակարդակով իրականացնելու ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցել են ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Общество 18:14 05/02/2014
5 февраля президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил действующие в столице цеха по производству текстиля, ковров, пряжи и тканей и ознакомился с их работой. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Президент посетил также ряд цехов легкой промышленности и центр по развитию информационных технологий, которые должны быть задействованы в ближайшее время. Президент отметил важность развития различных отраслей промышленности и информационных технологий, подчеркнув, что эти направления имеют серьезные перспективы и дают возможность выйти на международный рынок с конкурентоспособной продукцией, обеспечивая при этом новые рабочие места в столице.
Бако Саакян дал конкретные поручения руководителям заинтересованных ведомств по должному выполнению работ.
Президента сопровождали спикер Национального Собрания НКР Ашот Гулян, вице-премьер Артур Агабекян, другие должностные лица.