Կասպշիկի հետ ԼՂՀ ԱԳՆ-ում քննարկել են շփման գծում տիրող իրավիճակին վերաբերող հարցեր
Փետրվարի 6-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին: Տեղեկացնում է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակին վերաբերող հարցերը:
Կարեն Միրզոյանն ուշադրություն է հրավիրել Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի պարբերաբար խախտումների վրա, նշելով, որ դրանք վկայում են պաշտոնական Բաքվի ագրեսիվ մտադրությունների մասին։
Նախարարն ընդգծել է, որ ադրբեջանական կողմի սադրանքները լուրջ վնաս են հասցնում ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին և պետք է արժանանան վճռական դատապարտման միջազգային հանրության կողմից։
Երկուստեք կարևորվել է շփման գծում հրադադարի ռեժիմի պահպանման և միջադեպերի բացառելու անհրաժեշտությունը։

On February 6, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic Karen Mirzoyan met with Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk.
During the meeting, the parties discussed the situation at the Line of Contact between the armed forces of Nagorno-Karabakh and Azerbaijan.
Karen Mirzoyan drew attention to the periodic ceasefire violations by Azerbaijan, noting that they prove the aggressive intentions of Azerbaijan.
The Minister stressed that the Azerbaijani provocations seriously undermine the process of peaceful settlement of the conflict between Azerbaijan and Nagorno-Karabakh and should be strongly condemned by the international community.
The parties emphasized the importance of maintaining the ceasefire and the need to exclude further incidents, the press service of NKR Foreign Ministry reported.