ՀԱԿ նիստում քննարկվել է մարտի 1-ի հանրահավաքի միջոցառումների ծրագիրը
Կոնգրեսի` ԱԺ պատգամավորներ Արամ Մանուկյանը, Լևոն Զուրաբյանը և Գագիկ Ջհանգիրյանը ներկայացրել են Ազգային ժողովում ընթացող վերջին զարգացումները, ոչ իշխանական մյուս ուժերի հետ համագործակցած գործնունեության մանրամասները:
Հաղորդում է Հայ Ազգային Կոնգրեսի լրատվական ծառայությունը:
«Լևոն Զուրաբյանը ներկայացրել է հաղորդում ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանի, դրա ընթացքում տեղի ունեցած իրադարձությունների և հանդիպումների վերաբերյալ:
Արամ Մանուկյանը ներկայացրել է Եվրախորհրդարանի պատգամավորների, Եվրոպայի լիբերալ դեմոկրատների կուսակցության նախագահ Գրահամ Վաթսոնի հետ ունեցած հանդիպումների վերաբերյալ հաղորդում:
Վարչության անդամ Ավետիս Ավագյանը ներկայացրել է հաղորդում Չարենցավանի տարածքային կառույցի հիմնադիր ժողովի անցկացման մասին: Վարչությունը հաստատել է խորհրդի նորընտիր նախագահ Արտավազ Այվազյանին:

Политика 15:42 08/02/2014
Сегодня состоялось заседание правления оппозиционного Армянского национального конгресса, в ходе которого депутаты парламента Армении от фракции АНК Арам Манукян, Левон Зурабян и Гагик Джангирян представили последние развития в рядах данной политической силы и подробности сотрудничества с другими непровластными партиями.
Как передает пресс-служба АНК, обсуждались также итоги встреч, проведенных представителями данной политической силы на полях зимней сессии ПАСЕ, а также с депутатами Европарламента.
На заседании правления АНК обсуждалась не только внутриполитическая ситуация в Армении, но и программа подготовки митинга к годовщине событий 1 марта 2008г.