Օրվա մամուլ 10:17 08/02/2014
Խորհրդարանական ոչ իշխանական չորս ուժերը՝ ՀԱԿ, ԲՀԿ-ն, ՀՅԴ-ն և «Ժառանգությունը», մտադիր են Ազգային ժողովի հաջորդ՝ փետրվարի 24-27-ի քառօրյայում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին անվստահություն հայտնելու գործընթաց սկսել:
«Հայկական Ժամանակ»-ի աղբյուրները հայտնում են, որ Հայ ազգային կոնգրեսն ու Բարգավաճ Հայաստանն արդեն վերջնական համաձայնության են եկել վարչապետին անվստահություն հայտնելու փաստաթղթի բովանդակության շուրջ:
«Դաշնակցություն ու «Ժառանգությունը», որոնք դեռ այս պահին էլ այդ գործընթացը, կարծես թե, այլ կերպ են պատկերացնում, մարտավարական հարցերում տատանվում են: «ԲՀԿ-ն ու ՀԱԿ-ը, սակայն ակնկալում են, այս երկու ոչ իշխանական ուժերը նույնպես ի վերջո կմիանան նախագծին: Այնպես որ, եթե առաջիկա 2 շաբաթվա ընթացքում այլ խնդիր չծագի, եկող քառօրյան խոստանում է բավականին հետաքրքիր լինել»,-գրել է թերթը:

Daily press 12:00 08/02/2014
Four non-coalition forces of Armenian parliament – Armenian National Congress, Prosperous Armenia Party, ARFD and Heritage – are planning to start the process of a vote of no confidence in Prime Minister Tigran Sargsyan during the four-day session of parliament on February 24-27, Haykakan Zhamanak writes.
According to the newspaper, Armenian National Congress and Prosperous Armenia have reached an agreement on the document on a no-confidence vote in the Prime Minister, while ARFD and Heritage are hesitating about tactics.